Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека
Фільтри
Фільтр
Ціна

Більше Меньше
розмір породи
Більше Меньше

Сухий корм для котів

Сортувати за
12345...27
150 грн.
135 грн.
544 грн.
489.6 грн.
140 грн.
126 грн.
150 грн.
139 грн.
670 грн.
603 грн.
700 грн.
629.1 грн.
700 грн.
629 грн.
146 грн.
750 грн.
675 грн.
140 грн.
126 грн.
670 грн.
603 грн.
Сортувати за
12345...27

Як підібрати оптимальний корм саме для вашого вусатого вихованця?

При виборі корму є кілька принципів і почати потрібно з того, що якщо ви тільки завели кота, то спочатку в новому будинку годуєте його тим же, що він їв раніше. Переїзд - це стрес для кішки, а переводити на інше харчування потрібно після того, як пройде адаптація. Якщо ж ми не знаємо, що їв котик раніше, чи хочемо перевести на інше харчування, то давайте обирати разом.

  • Готові корми бувають сухі та вологі . Як правило, і ті і ті є повнораційним харчуванням (тобто повноцінним), істотною різницею є вміст рідини: до 80% у вологому і до 10% у сухому кормі для котів. Склад того й іншого від одного виробника, до речі, теж відрізняється, тому якщо для вас це важливо, то читайте інформацію на упаковці обов'язково.

Враховувати потрібно передусім, що сухим годувати дешевше, оскільки менша витрата, адже вона, по суті, більш концентрована, і її легше зберігати.

Але іноді, наприклад, маленькі кошенята або літні тварини не можуть розгризти сухі гранули. У такому разі консерви для котів потрібні. Звичайного здорового вихованця можна годувати, чергуючи сухий корм для кішок і вологий, тільки не змішувати їх в один прийом їжі.

Важливо, якщо ви оберете таке поєднання, будьте готові до того, що тварина може радіти консервам і крутити носом від гранул. Це не привід іти в нього на поводі. Часто їй легше поїдати консерви, та й запах у них яскравіший. Привчіть свою вихованку до чіткого режиму, наприклад, консерви даєте 1 раз на добу ввечері, в інші – тільки корм сухий для котів. Коти – народ консервативний і перестають чекати на «смак» в інший час, крім звичного. Якщо ви не будете самі порушувати це правило.

  • Отже, наступний крок: вибираємо клас корму.

Про те, які бувають класи і чим вони відрізняються, читайте тут .

Коротко зазначимо, що якісне харчування – запорука ДОВГОВРЕМОГО здоров'я тварини, що багато проблем від низькоякісного харчування виникають по накопичувальній і виявляються через роки, коли тварині буде вже складно і дорого допомогти.

Тому, якщо заощадити не головне завдання, то клас супер-преміум чихоліст – однозначно найкращий вибір.

  • Отже, із класом визначилися, тепер потрібно врахувати вік та фізіологію.

Більшість виробників створюють окремі формули сухого корму для кошенят та дорослих вихованців, формули для літніх та малорухливих, для кастрованих. Глобально складом вони не відрізняються, але містять різну кількість певних компонентів, вітамінів та калорій. Наприклад, корм для кошенят сухий поживніший і в нього маленький розмір гранул. Формула для літніх або малоактивних кішок навпаки менш калорійна, може додатково містити антиоксиданти (проти старіння) та хондроїтин (для суглобів). У їжі для кастрованих кішок, як правило, також знижена калорійність, а також суворо контролюється доза фосфору та магнію – для профілактики сечокам'яної хвороби.

До речі, найчастіше питання: що робити, якщо кошеня кастрували у віці до року, чи продовжувати годувати його їжею для кошенят чи переходити на «дорослий» склад для стерилізованих? Відповідаємо: краще переходити на корм для стерилізованих .

Існують сухі корми для кішок з довгою шерстю, у них збільшена доза вітамінів групи В та жирних кислот. Є спеціальний котячий корм сухий для великих порід, які враховують навантаження на суглоби. Є навіть корми окремих порід. Все зроблено для того, щоб з одного боку максимально врахувати конкретні потреби конкретної тварини, а з іншого, щоб максимально полегшити вибір господарям, у яких недостатньо часу, щоб розбиратися у всіх нюансах.

Тут потрібно окремо сказати про корми із категорії холістик, у яких можна зустріти формулювання «для всіх стадій життя». Виробники таких формул виходять із того, що у природі тварини харчуються по суті однією їжею на різних стадіях життя, головне, щоб харчування було максимально відповідним природному. Сухий корм для кошеня чи навпаки, не активного вихованця відрізнятиметься лише нормою годівлі. Це дещо відмінний підхід, не позбавлений підстав. І він буде ближчим до тих господарів, які воліють докладно вивчати інгредієнти. Такі склади зазвичай перебувають у високій ціновій категорії та якість інгредієнтів у них справді найвища.

Власне це наш наступний важливий пункт при виборі.

  • Отже обов'язково читаємо склад. Так як усередині одного класу розкид за якістю суттєвий.

На першому місці у складі має бути м'ясо у тому чи іншому вигляді. Хорошим тоном буде вказівка відсотків вмісту основних інгредієнтів. Також чим краще сухий корм для кота, тим детальніше розписані інгредієнти, наприклад, курка у складі може виглядати як два окремих компоненти: свіже м'ясо курки та борошно з м'яса курки.

Кукурудза і пшениця відносяться до потенційних алергенів, до того ж це найдешевші і малопоживні злаки, тому в кормах для дорослих кішок дорожче вони замінені на рис. Або зернові взагалі виключені, про що виробники зазвичай активно згадують в описі.

Окремо кілька слів щодо кукурудзи.

Якщо пшениця віднесена до алергенів через високий вміст глютену, то навколо кукурудзи точаться величезні суперечки – шкодить вона тваринам чи ні. Адже кукурудзяний глютен відрізняється від пшеничного і не викликає проблем ні у людей, ні у тварин, які страждають на непереносимість глютену.

Ми схиляємося до того, що кукурудза може бути різної якості. І саме низькоякісна кукурудза у складі може викликати алергію у вихованця (таку можуть використовувати у дешевих пропозиціях). Кукурудза високого класу може бути у складі і не є загрозою для здоров'я. Виняток кукурудзи зазвичай передбачає збільшення вартості. Тому вирішувати вам, чи варто купити сухий корм для котів з кукурудзою.

Склад потрібно дивитися ще й власникам тварин-алергіків. Присутність у назві слова «гіпоалергенний» зазвичай означає відсутність у ньому найпоширеніших алергенів, таких як, наприклад, курячий білок, соя, пшениця. Як правило, в таких кормах курка замінена на м'ясо ягняти, качки, риби.

Є породи, схильні до певних видів алергій чи непереносності будь-якого компонента. Якщо ви берете кошеня в розпліднику, то хороший заводчик розповість вам про особливості конкретної породи, дасть рекомендації щодо годування. Враховуйте це при виборі розплідника! Заводчик повинен викликати у вас довіру і добре розбиратися у всіх питаннях з догляду та годування тварини конкретної породи.

Існують також лікувальні корми, про що зазначено у назві – їх застосовують при захворюваннях та призначає виключно ветеринар. У жодному разі не можна призначати самостійно або давати «для профілактики», це може завдати шкоди.

  • Останній етап – перевірка у дії.

Ми визначилися з вибором, ретельно вивчили склад, врахували всі індивідуальні особливості, а тепер потрібно поступово, протягом тижня-двох переводити тварину на новий раціон, поступово підмішуючи новий сухий котячий корм до старого. Орієнтуйтеся станом стільця, якщо він регулярний і сформований, то все йде добре. Якщо у кішки не з'явилося блювання, проносу, а через кілька тижнів немає сверблячки, лупи, залисин, вважайте, що ваш вибір підійшов. На жаль, іноді трапляється протилежне. І не тому, що ви щось зробили не так, а тому що є індивідуальна засвоюваність компонентів. Тому ніхто точно не знає, чи підійде вашій тварині корм чи ні, поки не нагодує його. Саме тому сухий корм для котів, ціна якого навіть найвища, ще не означає, що буде найкращим для вашого вихованця. Це не катастрофа і не вирок, просто підбираємо і пробуємо, поки не знайдемо відповідний.

І насамкінець кілька спільних важливих рекомендацій.

  1. Слідкуйте, щоб біля миски з їжею завжди була миска з водою і міняйте воду якомога частіше. При годівлі сушінням важливо, щоб тварина споживала достатньо рідини. А вони дуже чутливі до чистоти та свіжості води.
  2. Дбайливі господарі часто стежать, щоб миска з їжею ніколи не пустувала. Але це загрожує переїданням і зрештою ожирінням. Дотримуйтесь норм, вказаних на упаковці, не перегодовуйте, навіть якщо вам здається, що улюбленець мало їсть. Пухкий котик виглядає добре, але здоровий кіт - це підтягнутий маленький тигр, у якого промацуються ребра.

У нашому магазині «Зоод Бегемот» завжди можна купити сухий корм для кішок високої якості. Ми здійснюємо доставку до різних міст України.

Ціни на сухий корм для котів

Назва Ціна
Purina Pro Plan (Пурина Про План) KITTEN корм для кошенят до 12 місяців 465 ₴
Josera KITTEN корм для кошенят 116 ₴
1st CHOICE (Фест Чойс) KITTEN (КІТТЕН) корм для кошенят 129 ₴
Royal Canin INDOOR 27 (ІНДУР) сухий корм для дорослих кішок до 7 років 120 ₴
Pronature Holistic (Пронатюр Холистик) ІНДІЙКА З ЖУРАБЛЮ корм для кішок 1622 ₴
Josera NATURELLE беззерновий корм для стерилізованих кішок 121 ₴
Advance (Едванс) Cat Sterilized - корм для стерилізованих котів та кішок З ІНДЕЙКОЮ 130 ₴

Часті питання про сухий корм для котів:

Які класи сухого корму для котів представлені у вашому інтернет-магазині?

У нашому інтернет-магазині представлені наступні види сухого корму для котів:холістик , преміум та супер-преміум

Скільки сухого корму потрібно давати кішкам?

Нормою для дорослих котів вважаються такі грамування: 3 кг - 25 г, 4 кг - 40 г, 5 кг - 55 г, 6 кг і далі - 12 г на кг ваги.

З якого віку можна давати сухий корм котам?

Перекладати кота на сухий корм рекомендується через 2 місяці після народження.

нагору