Каталог
собаки
кішки
вет аптека
Фільтри
Фільтр
Ціна

Більше Меньше
особливості

Сухий корм для собак

Сортувати за
12345...61
265 грн.
238.5 грн.
275 грн.
247.5 грн.
930 грн.
837 грн.
247 грн.
200 грн.
809 грн.
265 грн.
238.5 грн.
Сортувати за
12345...61

Класифікація кормів для собак

З чого роблять корми різних класів?

Існує 4 класи сухого корму для собак : економ, преміум, суперпреміум та холістик.

Слід сказати, що чітких стандартів такого поділу чи єдиної системи класифікації немає. Але все ж таки загальні критерії є і ми ними поділимося.

Відрізняються класи не лише інгредієнтами, а й їх співвідношенням та якістю.

Що якщо нам провести аналогію? Дуже спрощену, але досить показову.

Якщо порівняти з людським харчуванням, то:

Економ – це «мівіна» зі смаком курочки (але без курочки).

Преміум – це прості звичайні макарони з сосисками та консервованими овочами.

Суперпреміум – це макарони із твердих сортів пшениці з домашньою котлеткою із справжнього м'яса та салатиком із свіжих овочів.

Холістик – це органічне харчування - справжня італійська паста зі свіжообсмаженим на грилі фермерським м'ясом, з овочами та зеленню, вирощеними без нітратів, та з фруктово-ягідним десертом.

Найчастіше за якою концепцією харчується сам господар, то він підбирає корм і своєму вихованцю. Хоча досить часто ми вихованцям намагаємось забезпечити рівень навіть краще, ніж собі. Адже вони як діти повністю нам довіряють і залежать у плані свого здоров'я тільки від нас, власників.

Економ:

 • роблять з відходів м'ясного та зернового виробництва, з того, що непридатне для харчування людини;
 • кількість м'ясних інгредієнтів мінімально або не вказано, основу складають злаки, як правило кукурудза та пшениця – найдешевші та малопоживні;
 • майже всі інгредієнти в списку вказані великими групами, наприклад, риба, злаки, часто без вказівки відсоткового співвідношення;
 • містять корисні консерванти, барвники, ароматизатори та смакові добавки (тому часто охоче поїдаються тваринами, і після них можуть відмовлятися від якісніших кормів).

Поживність та засвоюваність організмом такого корму сухого для собак невисока (від 30 до 50%), тому добова витрата досить висока.

Продаються в більшості супермаркетів та зооточок на ринках, єдина перевага – ціна, але наслідки для здоров'я, які можуть виявлятися через роки, коштуватимуть дорожче.

Преміум корм:

Інгредієнти "преміум"-раціонів не так сильно відрізняються від складів продукції "економ-класу", але в ці сухі корми для собак можуть бути додані окремі складові трохи кращої якості.

М'ясних інгредієнтів більше (як правило, субпродукти та обріз), відповідно злаків менше, але вони все одно переважають. Можуть бути додані овочі та вітаміни. Часто присутні барвники та консерванти.

Цінова категорія середня, можуть бути представлені у великих супермаркетах. Засвоюваність максимум до 65%.

Чи не найкраще харчування для тварин, але основні харчові потреби покриває.

Супер преміум корм:

Всі інгредієнти, як правило, придатні для споживання людиною:

 • дегідроване та свіже м'ясо та субпродукти високого класу (печінка). Крім курки часто використовуються індичка, ягня, кролик, лосось, форель тощо.
 • кукурудза та пшениця замінені як правило на рис, при цьому частка зернових значно менша;
 • збільшено кількість та різноманітність овочів, екстрактів ягід та трав;
 • додані вітаміни, пробіотики, функціональні добавки – для травлення, захисту суглобів, імунної системи;
 • шкідливі консерванти відсутні, замість них використовують природні – токофероли (вітамін Е) та розмарин.

Цей сухий корм для собак, ціна якого досить висока, продається лише у спеціалізованих магазинах. Засвоюваність понад 80%, денна норма годування вдвічі менша за дешеві корми.

Під час розробки харчування враховуються особливості різних порід тварин. Можна вибрати корм для собак великих порід, корм для собак середніх порід і навіть корм для вибагливих собак. Враховується і вік, і стан здоров'я, і вага тварини.

Корм холістик:

Це, по суті, верхній сегмент класу супер-преміум, що враховує всі новітні знання та досягнення у виробництві кормів для маленьких собак та кормів для великих собак:

 • 100% натуральні складники;
 • немає субпродуктів, основа – це незбиране свіже м'ясо найвищого класу;
 • зернові зведені до мінімуму (коричневий рис, овес) або навіть повністю відсутні, а кілька необхідних вуглеводів до складу поставляють бобові та картопля батат;
 • також є овочі, фрукти, ягоди, трави, пробіотики та пребіотики, різні корисні добавки.

Основна ідея формули – наблизиться до природного раціону тварин у природі.

Холістик (слово утворене від грецького «холос», що означає цілий, повний, взаємопов'язаний, а також здоров'я, оздоровлення та гармонію) – це філософія, яка розглядає тіло та дух у бездоганній гармонії між собою та з навколишнім середовищем (холістичний підхід), який фокусується на запобіганні (профілактиці) хвороб.

Засвоюваність такого продукту до 95%. Його також можна знайти лише у зоомагазинах. У тому числі у Зоодом Бегемот. У нас у продажу є корм для собак дрібних порід і великих від найкращих виробників

Якщо підсумувати, ми рекомендуємо годувати ваших улюбленців продуктами класу супер-перміум та холістик.

Важливо!

 • Клас корму - це орієнтир, а ви, як усвідомлений власник тварини, завжди дивіться на склад, оцінюйте комплексно перші 5 компонентів, оскільки розкид за якістю всередині класу суттєвий, а рамки одного класу розмиті.
 • Алергія на корм залежи ть немає від класу, як від компонентів. Якщо у тваринного алергія на курку – навіть органічна курятина у складі холістика вам не підійде. Найчастіше алергія проявляється на синтетичні консерванти, кукурудзу та пшеницю, сою, курку. Тому «гіпоалергенний» у назві означає, як правило, відсутність цих інгредієнтів. Тому купити сухий корм для собак потрібно , ретельно підбираючи склад, краще за допомогою ветеринара.

Вибирайте сухий корм для собак у нашому зоомагазині


нагору