Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Літні кішки. Догляд за ними

Зміст:

  1. Ознаки старіння у кішок
  2. На що слід звернути увагу у кішок похилого віку
  3. Як зробити свій будинок придатним для літньої кішки
  4. Догляд за старою кішкою

Завдяки розвитку ветеринарної допомоги та харчування тривалість життя домашніх кішок збільшується, і тепер більше літніх кішок живуть щасливим та довгим життям, ніж будь-коли раніше. Кішки вважаються 'літніми' у віці 11-14 років і 'геріатричними' з 15 років і старше.

При догляді за літньою кішкою часто допомагає зрозуміти її вік із людської точки зору. Експерти припускають, що після перших двох років життя кішки вік кішок становить чотири котячі роки на один людський рік:

Вік кішки 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Еквівалентний вік людини  60 64 68 72 76 80 84 88 92 96 100

Ознаки старіння у кішок

У міру того, як кішки стають старшими, їх тіло і поведінка змінюються, і вони можуть бути більш сприйнятливими до деяких захворювань. Літні кішки часто стають менш активними, рідше полюють, проводять менше часу на свіжому повітрі і більше сплять, а рухливість їх може знизитися.

Вони також можуть зазнавати інших поведінкових змін, пов'язаних із змінами, що відбуваються в їхньому тілі. Це може включати зниження нюху та смаку, зниження слуху та/або зору, зниження імунної функції, зниження здатності перетравлювати жир і білок та більш високу схильність до стресу.

На що слід звернути увагу у кішок похилого віку

Кішки дуже добре вміють приховувати біль та дискомфорт, але важливими ознаками, на які слід звернути увагу та звернеться до ветеринару є:

  • Втрата ваги
  • Збільшення чи зменшення апетиту
  • Труднощі при сечовипусканні або стільці; кров у сечі чи стільці; зміни консистенції стільця
  • Скутість, кульгавість, проблеми при стрибку.
  • Млявість
  • Ущільнення або шишки будь-де на тілі або голові.
  • Торкає рота, пускає слину, стукає щелепою.
  • Втрата балансу
  • Надмірна вокалізація
  • Туалет поза туалетним лотком
  • Дезорієнтація
  • Будь-яка інша нехарактерна поведінка, наприклад скритність, агресія.

Як і у випадку з кішками будь-якого віку, важливо, щоб ваша кішка відвідувала ветеринара для регулярних оглядів, а також для планового медичного обслуговування, такого як щорічні щеплення і регулярна обробка від бліх і глистів. Важливо стежити за будь-якими змінами у вашій кішці в міру її дорослішання та звертатися до ветеринара, якщо щось не так.

Як зробити свій будинок придатним для літньої кішки

Коли тварина досягне старшого віку, їй, ймовірно, будуть потрібні деякі зміни в домашній обстановці та повсякденних речах, таких як їжа і вода, лоток для кота, кігтеточка і т.д. , якщо потрібно перемістити або замінити якийсь із їх ключових життєво важливих для них предметів. Завжди корисно вносити будь-які зміни поступово, щоб ваш вихованець не злякався їх та звикав до них поступово.

Сходи

Сходами може стати важче пересуватися тому якщо ваш будинок має кілька рівнів, бажано мати туалет для кішок, миски з водою і кормом на кожному поверсі будинку.

Іжа

Апетит кішок часто знижується з віком через зміни нюху та смаку, тому час від часу вашій кішці може знадобитися невелике заохочення. Ваша літня кішка може віддавати перевагу дрібнішим і частішим прийомам їжі, а також може добре реагувати на їжу з сильнішим запахом, якщо її нюх погіршився. Для літніх кішок розроблені спеціальні корми, які враховують їх вік та потреби.

М'яка їжа також може бути гарним рішенням, якщо у вашої літньої кішки проблеми із зубами, і часто кішки охочіше їдять, коли їхня їжа має кімнатну температуру. Це може бути як вологий корм, так і звичайний сухий корм, змочений водою. Деякі літні кішки будуть їсти більше, якщо з ними буде компанія, якщо хтось посидить з ними, поки вони їдять.

Вашій літній кішці може бути незручно нахилятися, щоб дотягнутися до миски з їжею, тому вам може допомогти піднята миска або годівниця. Встановлення миски на невелику коробку або сходинку може допомогти спонукати її їсти більше.

Вода

Кішкам різного віку необхідно щодня забезпечувати свіжу, чисту питну воду.

Літні кішки більш схильні до зневоднення та пов'язаних з цим проблем зі здоров'ям, таким як хронічне захворювання нирок, тому важливо заохочувати їх пити, ставлячи миски з водою в різних місцях далеко від місць годівлі та туалетних лотків. Ми рекомендуємо використовувати спеціальну воду при проблемах з МКБ.

Деякі кішки віддають перевагу проточній воді, тому фонтанчики з водою для кішок можуть стати хорошим рішенням.

Найкраще підійдуть керамічні або скляні миски, оскільки пластик може погіршити смак води, а воду можуть потрапити шкідливі хімічні речовини. Кішки люблять пити, не опускаючи голову в миску, тому миски широкого діаметра, наповнені до країв, стимулюватимуть пити.

Якщо ваш улюбленець п'є мало, додайте трохи теплої води у вологий корм, щоб забезпечити незначне зволоження. Ароматизована вода може залучити і вашу літню кішку: додайте у воду ложку натурального соку смаженої курки або рідину з консервованого тунця.

Лотки для котів

Навіть якщо ваша літня кішка має доступ до саду і раніше ходила в туалет на вулиці, у міру того, як вона стає старшою, важливо встановити котячий лоток у тихому, затишному місці всередині будинку. Літні кішки можливо не захочуть виходити на вулицю в холодну і вологу погоду і, швидше за все, захочуть уникати інших кішок. Маючи туалет для кота у приміщенні, ви також можете відстежувати потенційні зміни, пов'язані зі здоров'ям, наприклад, кров у сечі чи стільці чи зміни консистенції.

Лоток для кота із заниженим входом найкраще підходять для кішок, оскільки в них легше входити і виходити. Літній кішці також може не сподобатися закритий лоток, особливо з дверцятами, які можуть вдарити її при вході і виході і взагалі відбити в неї бажання користуватися туалетним лотком.

Подряпини поверхонь

Коли кішки стають старшими, потягування та дряпання вертикальних кігтеточок може викликати навантаження на їх суглоби. Хорошим варіантом буде використовувати горизонтальні дряпки для кота або навіть старі килими, щоб задовольнити їхнє природне бажання дряпати у зручнішій формі.

Дряпання також допомагає їм підтримувати пазурі в порядку. У літніх кішок можливі проблеми з втягуванням пазурів, які потім можуть зачіпатися за меблі, килими та одяг. Регулярна стрижка кігтів допоможе у цій ситуації, але завжди звертайтеся за порадою до ветеринарного фахівця. Бажано навчитися робити це вдома самостійно, уникнувши таким чином потенційно стресової поїздки до ветеринара. Однак, якщо тварина звикла до періодичного відвідування цих процедур, то просто додайте заохочення ласощами вашого вихованця в ці моменти.

Догляд за старою кішкою

Літнім кішкам часто складніше доглядати за собою. Ви можете допомогти їм, регулярно розчісуючи їх м'якою щіткою, щоб їхня шерсть не сплутувалася.

Будьте обережні, не доглядайте занадто енергійно, особливо за суглобами, задніми кінцівками та областю хребта, оскільки кішки мають тенденцію ставати тоншими в цих областях, і для них можуть бути болючими області, де кістки виступають.

Регулярні сеанси грумінгу також дають можливість оглянути вашу кішку на предмет будь-яких шишок, утворень чи відхилень, які можуть вимагати ветеринарної допомоги.
Крім догляду за допомогою щітки, оскільки ваш вихованець стає менш гнучким, вам може знадобитися допомога у догляді та чищенні її спини. Кішки можуть бути дуже вимогливими до гігієни, і ваша кішка може засмутитися, якщо не зможе почистити себе. Ви можете допомогти, акуратно протерши уражене місце ватними дисками, змоченими теплою (не гарячою) водою. Тваринам з довшою вовною, можливо, доведеться підстригати задню частину, щоб підтримувати чистоту і не допускати появи ковтунів.

При правильному догляді та увазі до дорослої кішки – проживання її в будинку може стати однією з найрадісніших подій, які ви отримаєте.
Розслаблений, лагідний характер багатьох кішок часто ідеально підходить людям, яким потрібен доброзичливий котячий компаньйон. Він чекатиме на вас вдома і згорнеться калачиком увечері на колінах.

Дата публікації: 13.09.2023 11:51

нагору