Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Лотки для котів. Як вибрати туалет для кота

 1. Яка звичайна поведінка кішки у туалеті?
 2. Що таке лоток для котів?
 3. Чи потрібний мені туалет для кота в приміщенні, якщо він виходить на вулицю?
 4. Який тип лотка для кішки слід використовувати?
 5. Чи повинен бути лоток для кота відкритим або краще закритий туалет для кота?
 6. Наскільки великим має бути туалет для кота?
 7. У мене є кошеня, чи потрібно використовувати інший лоток для туалету?
 8. Який наповнювач для котячого туалету слід використовувати?
 9. Що вибрати: наповнювач, що комкується, або наповнювач вбираючий для котячого лотка?
 10. Скільки наповнювача слід покласти у лоток для котів?
 11. Як часто чистити котячий туалет?
 12. Скільки лотків треба надати?
 13. Де поставити туалет для кота?


Навіть якщо ваш улюбленець зазвичай ходить в туалет на вулиці, і вам не потрібно надто піклуватися про цей процес, завжди корисно надати кішці різні варіанти задовольнити свої потреби. Лоток для кішок або туалетний лоток можуть допомогти запобігти нещасним випадкам у будинку, знизити ризик стресу у вашої кішки, а також запобігти виникненню проблем із сечовим міхуром і кишечником.

Яка звичайна поведінка кішки у туалеті?

Середньостатистично кішки відвідують у туалет 3-5 разів на день.

У кішок це природний інстинкт копати та закопувати, коли вони ходять в туалет, який зазвичай проявляється у віці з 7 тижнів, хоча деякі кішки залишають випорожнення не закопаними. Кішки зазвичай присідають, щоб помочитися, і трохи присідають, щоб випорожнюватися. Якщо ви помітили, що він робить щось інше, це може бути ознакою того, що щось не так, тому краще проконсультуватися з ветеринаром.

Більшість кішок вважають за краще ходити в туалет в затишних або відокремлених місцях на межі їхньої «основної території», тобто. місць, де вони їдять, сплять та грають.

Що таке лоток для котів?

Котячий лоток або котячий туалет - це термін, який використовується для опису ємності або контейнера з сипучим гранульованим матеріалом (називаємо ще як "наповнювач для котячого туалету" або "наповнювач для котів"), який кішки використовуватимуть як туалет. 

Котів, як правило, не потрібно привчати користуватися туалетним лотком, оскільки їх природні інстинкти полягають у тому, щоб ходити до туалету в місці, де вони можуть рити та закопувати. Така поведінка зазвичай виникає природним чином, коли вони ще маленькі кошенята, і, якщо поблизу знаходиться горщик для кота, вони інстинктивно ним скористаються.

Чи потрібний мені туалет для кота в приміщенні, якщо він виходить на вулицю?

Навіть якщо ваш кіт зазвичай любить ходити в туалет на відкритому повітрі, про всяк випадок (наприклад для екстреного) буде гарною ідеєю організувати йому додатково вбиральню в приміщенні. У холодну або вологу погоду ваш улюбленець може відмовитися виходити на вулицю або якщо є ймовірність знаходження поблизу інших чужих тварин, що заважають йому почуватися достатньо безпечно для відправлення природних потреб на вулиці.

Який тип лотка для кішки слід використовувати?

Кожен кіт індивідуальний зі своїми симпатіями та антипатіями, але більшість вважають за краще використовувати лоток, в який легко потрапити і який досить великий, щоб вони могли легко розвернутися в ньому.

Більшість туалетів для кішок пластикові та прямокутні, але існує широкий вибір: від кутових, лотків з високими бортами та сіткою, закритих туалетів і складних автоматичних лотків для кішок.

Автоматичний туалет для кішок, що самоочищається - популярна ідея для багатьох власників, але шум мотора і вібрація, викликані процесом самоочищення, можуть викликати занепокоєння у тварини й навіть відлякувати їх від використання, і тоді розумний туалет для кішок стане елементом інтер'єру. Тому треба в першу чергу дивитися на характер і поведінку тварини, якщо вона допитлива, не боїться гучних звуків, тоді прийматиме рішення про купівлю такого туалету. 

Чи повинен бути лоток для кота відкритим або краще закритий туалет для кота

Закритий лоток для кота користується популярністю, оскільки їх вміст залишається в основному поза увагою, і багато людей вважають, що це краще і для кішок, оскільки забезпечує відокремлений та особистий простір.

Насправді багатьом тваринам хочеться, йдучи до вбиральні, бачити все довкола та контролювати ситуацію навколо себе. Це сприяє їхньому спокою та впевненості у своїй безпеці.

Більшість кішок адаптуються до закритого лотка, але є деякі, які почуваються вразливими у невеликому просторі, що має лише один вихід. У будинках де живуть кілька кішок, відкриті лотки, як правило, краще, оскільки будь-яка з них, перебуваючи в туалеті, не може потрапити в засідку з боку іншої.

Наскільки великим має бути туалет для кота?

Котячий лоток за рекомендацією більшості ветеринарів повинен бути в півтора раза довшим за вашого вихованця, якщо заміряти від носа до основи хвоста. Це дає їм можливість пересуватися, копати, не відчуваючи незручностей.

Мінімальний розмір, що рекомендується, становить приблизно 49 x 38 см. 

У мене є кошеня, чи потрібно використовувати інший лоток для туалету?

Спочатку ваше кошеня буде дуже крихітним, тому для початку ідеально підійде лоток відносно невеликого розміру з низькими бортиками. Однак у міру його зростання протягом першого року життя вам доведеться регулярно замінювати туалет більшим. 

Другий варіант відразу купити лоток для дорослого та спорудити трап для легкого та безпечного заходу та виходу з нього.

Який наповнювач для котячого туалету слід використовувати?

Наповнювач для лотка може бути виготовлений з дерева, кремнезему, кукурудзи, сої, бентоніту і силікагелю, але більшість кішок, як правило, віддають перевагу будь-якому наповнювачу без запаху. Найчастіше воліють той тип наповнювача, якого звикли з раннього дитинства. Але й не буде проблемою поступово змінити його на інший, достатньо поекспериментувати. 

Зверніть увагу, що маленькі кошенята дуже допитливі й у них є схильність класти до рота випадкові предмети, тому вони можуть виявляти інтерес до котячого туалету. Тому ми рекомендуємо використовувати наповнювач для лотка рослинного походження (кукурудзяний), який не завдасть їм шкоди, якщо вони його проковтнуть. Надалі, коли вони підростуть, ви можете перейти на зручніший наповнювач.

Що вибрати: наповнювач, що комкується, або наповнювач вбираючий для котячого лотка?

Наповнювачі бувають тими, що комкуються і тими що, не комкуються. Як випливає з назви, наповнювач злипається в грудки, коли ваш улюбленець сходив за потребою. Це дозволяє легко вичерпувати невеликі частини наповнювача за потреби. Ненапружений наповнювач просто вбирає сечу, а це означає, що вам доведеться регулярно міняти весь наповнювач. Який би варіант ви не вибрали, якщо з'явитися стійкий неприємний запах, можливо вам доведеться змінити тип наповнювача, який ви використовуєте, або частіше чистити лоток.

Скільки наповнювача слід покласти у лоток для котів?

Більшість ветеринарів рекомендують глибину наповнення котячого лотка 3–4 см, але ваш улюбленець може мати інші переваги, тому краще стежити за його поведінкою. Деякі тварини вважають за краще, щоб наповнювач був якомога глибшим, хоча у відкритому лотку це може призвести до того, що велика кількість наповнювача виявиться за межами лотка через копання та закопування. Для цього краще вибрати лоток для кота з високими бортами.

Як часто чистити котячий туалет?

Наповнювач, що комкується, слід вигрібати не рідше двох разів на день, щоб видалити грудочки. 

Підстилку, що не комукується, слід періодично перемішувати для кращого вбирання і повністю замінювати раз на 7 -12 днів. Після цього лоток слід промити гарячою водою з м'яким миючим засобом. Уникайте складних дезінфікуючих засобів, що містять токсичні для тварин інгредієнти. Ветеринари рекомендують використовувати спеціально розроблені для тварин дезінфікуючі препарати.

Скільки лотків треба надати?

Коли кішки ходять у туалет на відкритому повітрі, вони зазвичай віддають перевагу окремим місцям для сечовипускання та дефекації. Отже, якщо ви хочете створити ідеальну альтернативу у приміщенні, ви повинні надати для однієї кішки два лотки, розташовані у різних місцях.

Коли в будинку більше одного кота, загальне правило полягає в тому, що ідеальна кількість - "по одному на кішку плюс ще один".

Наприклад, у будинку, де мешкають чотири коти, у різних місцях буде п'ять лотків. Однак тварини в будинку дуже товариські один з одним, вони можуть користуватися й одним туалетом разом.

Де поставити туалет для кота?

Розміщення дійсно важливе для того, щоб ваш кіт відчував себе в безпеці. Вбиральню для кішок слід розміщувати в затишних кутах або поруч зі стінами, щоб вона мала повний огляд небезпеки, що наближається, на 180°, але була захищена ззаду.

Лоток для кішки необхідно розташовувати вдалині від місць, де вона їсть і п'є, і не повинні розташовуватися на жвавих місцях, наприклад, на сходовому майданчику або коридорі, де їм можуть заважати. Також слід уникати місця, прилеглі до вікон, дверей там, де існує загроза на думку вашого вихованця з боку незнайомих кішок зовні.

Дата публікації: 08.09.2023 17:02

нагору