Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Зубна паста для собак

Зміст:

 1. Що шукати у зубній пасті для собаки
 2. Що не повинно міститись в зубній пасті для собак
 3. Мотивація, щоб почати чистити зуби собаці
 4. Виберіть те, що підійде вам та вашій собаці
 5. Інгредієнти зубних паст для тварин і що вони роблять

Фраза «зубна паста для собак» звучить як жарт – втілення безглуздого продукту, в якому начебто і немає необхідності, але який продається індустрією, що прагне отримати прибуток, нав'язуючи марні приналежності власникам собак, що нічого не підозрюють.

Однак правда в тому, що зубні пасти, призначені для свійських тварин, корисні. Вони покращують механічну дію зубної щітки, їх абразивні інгредієнти покращують ефект видалення зубного нальоту при чищенні зубів, які ферментні інгредієнти допомагають зменшити популяцію бактерій, присутніх у роті собаки.

Чому так важливо? Щоб запобігти каскаду негативних наслідків для вашого собаки. Надмірне бактеріальне зростання, також зване «біоплівкою», викликає інфекцію та запалення, коли воно накопичується під лінією ясен. Біоплівка стає бляшкою; зубний наліт сприяє утворенню зубного каменю, і обидві речовини дають бактеріям більше поверхонь для прилипання, і можливість розмножуватися під яснами. А бактерії можуть не тільки сприяти неприємному запаху з рота, але й сприяти захворюванню пародонту, що пов'язано із серйозними шкідливими наслідками для всього організму, включаючи печінку, нирки, серце та легені. Дослідження встановили зв'язок між захворюваннями зубів у собак та діабетом, «віддаленими неоплазіями» (рак шлунково-кишкового тракту, нирок, підшлункової залози та крові), хронічним запаленням та ранньою смертністю. Підсумок: дуже важливо допомагати вашому собаці утримувати зуби в чистоті!

Що шукати у зубній пасті для собаки

Усі виробники зубних паст для домашніх тварин мають містити абразивні інгредієнти. Але не переживайте: абразивні інгредієнти складають не більше 50%, ніж у людських зубних пастах!
Зазвичай абразивні інгредієнти включають карбонат кальцію, бікарбонат натрію (також відомий як харчова сода), хлорид натрію (сіль), різні форми кремнезему і дикальційфосфат.
Собача зубна паста повинна мати смак, який як мінімум не відлякує собак і в кращому разі приємний. Вважають, що більшості собак не особливо подобається м'ятний смак, тому ви побачите більшість зубних паст для домашніх тварин, приправлених штучним підсолоджувачем, штучним арахісовим маслом або м'ясним «ароматизатором».

Добре відомо, що механічне чищення зубів — найбільш ефективний догляд у домашніх умовах, який власники можуть надати своїм собакам. Але використання продуктів, що містять протимікробні речовини, може підвищити ефективність їх чищення. Антимікробні засоби зменшують популяцію бактерій у роті собаки і зменшують утворення біоплівки, яка, якщо її не чіпати, почне утворювати зубний наліт, що перетворюється надалі на зубний камінь.

Якщо ваш собака чинить опір чистці зубів, і лише трохи антибактеріальної зубної пасти потрапило їй у рот, не впадайте у відчай. Декілька досліджень показали, що просте введення антимікробної зубної пасти в рот собаки - навіть без механічного чищення - корисніше для собаки, ніж відсутність будь-яких дій взагалі.

Що не повинно міститись в зубній пасті для собак

Ми сподіваємося, що всі власники собак знають, що їм не слід використовувати зубну пасту, розроблену для людей, коли вони чистять зуби своїм собакам. У зубній пасті для людей є низка інгредієнтів, які є проблематичними і навіть токсичними для собак. Деякі інгредієнти зовсім не корисні для людини, але люди зрозуміють, якщо їм сказати не ковтати її, і вони (зазвичай) цього не зроблять. Наприклад, дитячі зубні пасти містять менше фтору, ніж зубні пасти для дорослих, оскільки вони менш здатні дотримуватися цієї інструкції.
Майже всі зубні пасти для людей містять фтор, ефективний інгредієнт проти карієсу, але його немає в жодній зубній пасті для свійських тварин, оскільки собаки особливо чутливі до цього інгредієнта – для них це вважається основним токсином.

Ксиліт - це підсолоджувач, який міститься в багатьох зубних пастах для людей, але дуже токсичний для собак і ніколи не входить у зубну пасту для домашніх тварин.
Здається, людям подобається піниста дія наших зубних паст; здається, що вона допомагає розподілити очищувальні та освіжаючі речовини навколо рота. Але враховуючи, що ми не хочемо, щоб наші собаки ковтали зубну пасту (а вони не можуть цього знати або полоскати рота, не проковтуючи), піноутворювачі не повинні включатися в зубну пасту для домашніх тварин.

Лаурилсульфат натрію є найчастіше використовуваним піноутворювачем у зубних пастах для людини. Він також має миючі властивості (зв'язує забруднення та допомагає його змити) та м'якими антибактеріальними властивостями. Однак у собак він може викликати розлад шлунка, а його піноутворююча дія приносить більше проблем, ніж користі у роті собаки.

Мотивація, щоб почати чистити зуби собаці

Я маю сумнів, що комусь подобається чистити зуби своїм собакам; у разі якщо у вас слухняна собака це буде рутинний захід, схоже на мийку після прогулянки, а в гіршому випадку - велика проблема. Але якщо вам потрібна невелика мотивація, щоб почати це робити – кілька фактів про здоров'я зубів:

 • Люди, які регулярно чистять зуби своїм собакам, частіше помічають такі проблеми, як переломи або сколи зубів, зуби, що хитаються, запалення ясен або новоутворення в роті. Раннє виявлення цих проблем має важливе значення для успішного лікування (особливо пухлин ротової порожнини).
 • Зменшення кількості бактеріального нальоту на лінії ясен і нижче за неї має вирішальне значення для запобігання розвитку запалення ясен та захворювань пародонтом. Багато досліджень показали, що регулярне чищення зубів є найефективнішим засобом зменшення кількості нальоту на зубах собак; це вважається золотим стандартом підтримання здоров'я зубів. Фактично, одне дослідження (на людях) показало, що професійне чищення марна без регулярного домашнього догляду (чистки щіткою). Численні дослідження показали, що бактеріальний наліт знову починає прикріплюватися до поверхні зубів протягом 24 годин після чищення.

Якщо вам складно занести зубну щітку в пащу собаки, просто дозвольте їй злизати з щітки ферментативну зубну пасту. Хоча механічна дія щітки найбільш корисна для зменшення біоплівки і зубного нальоту, антимікробна дія ферментів буде кращою, ніж взагалі нічого не робити. І якщо ви не форсуватимете ситуацію, вона може погодитися на більш тривалі сеанси чищення зубів.

Виберіть те, що підійде вам та вашій собаці

Використання будь-якого з продуктів буде краще ніж нічого. Ми рекомендуємо спробувати різні продукти та подивитися, які з них найкраще сприймаються вашим собакою.
Проте, якщо у вашого собаки вже є значне скупчення зубного каменю на зубах, ми рекомендуємо:

 1. Провести професійне чищення зубів собаці у ветклініці
 2. Почати використовувати засіб для боротьби із зубним каменем (див. список інгредієнтів та їх дію). Це може бути гель для чищення зубів, спреї, порошки та інші форми препаратів.
 3. Або просто купити зубну пасту або гель для чищення зубів і якнайшвидше познайомте свою собаку з ним. Використовуйте її регулярно, стежачи за зовнішнім виглядом зубів та ясен. Ми думаємо, що ви будете вражені покращеннями, які помітите при регулярному використанні будь-якого продукту

Найкраща зубна паста для собак це та, яка:

 1. подобатися вашому собаці
 2. містить абразив у складі
 3. має антимікробний склад

Інгредієнти зубних паст для тварин і що вони роблять

Нижче наведені інгредієнти, які зазвичай зустрічаються у зубних пастах для свійських тварин. Вони перераховані поряд з їх способом дії – або передбачуваним способом дії – з тієї причини, через яку вони ймовірно включені

Інгредієнт

Дія

Алоє Антибактеріальне, протизапальне
Аскорбінової кислоти фосфат Інгібітор біоплівки
Карбонат кальцію Абразивний
Перекис кальцію Відбілювач
Карбомер Желеутворювальний агент
Целлюлозна камед Згущувач, стабілізатор
Цетилпіридинію хлорид Згущувач, стабілізатор
Цетилпіридинію хлорид Антисептик
Декстроза Підсолоджувач
Дикальцію фосфат Абразивний засіб для видалення зубного каменю
EDTA (едатаміл) Зменшує біоплівку
Глюкозооксидаза Антибактеріальний, допомагає руйнувати зубний наліт
Гліцерин Зволожувач (утримує вологу, не дає продукту висихати), покращує текстуру гелю.
Екстракт насіння грейпфрута Антибактеріальний
Екстракт виноградної кісточки Антибактеріальний
Гідратований кремнезем Абразивний
Лактопероксидаза Антибактеріальні
Масло німа Антибактеріальний
Пектин Загущувач, желеутворювальний агент
Полісорбат 20 ПАР (знижує поверхневий натяг рідини, тим самим збільшуючи її властивості, що розтікаються і змочують); емульгатор (стабілізатор, запобігає розшарування продукту)
Гидроксид калію Нейтралізує кислотний дисбаланс pH, спричинений іншими хімічними речовинами, що використовуються у зубній пасті.
Сорбат калію Консервант
Тіоціанат калію Зменшує запалення ясен та наліт над яснами
Ферменти цукроміцетів Антибактеріальний
Хлорид натрію (сіль) Абразивний
Бензоат натрію Консервант
Бікарбонат натрію (харчова сода) Абразивний, м'який дезінфікуючий засіб, фунгіцид (може змінити pH сечі собаки)
Карбоксиметилцелюлоза натрію Стабілізатор
Натрій-мідний хлорофілін Протимікробний
Лаурилсульфат натрію Миючий засіб
Сахарин натрію Підсолоджувач
Сорбітол Підсолоджувач, загусник, зволожувач
Тетранатрію пірофосфат Інгредієнт боротьби з зубним каменем
Діоксид титану Білий пігмент, загусник
Ксантанова камедь Загущувач, стабілізатор (запобігає інгредієнтам від поділу)
Дата публікації: 15.09.2023 10:35

нагору