Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Поява дитини в будинку, де є собака.

Зміст:

  1. Перше знайомство після народження дитини
  2. Хваліть свого собаку
  3. Гігієна
  4. Спостереження
  5. Як відреагує ваш вихованець?

Перше знайомство після народження дитини

Першу зустріч після виписки з лікарні молодої мами з собакою найкраще провести, коли собака втомився - наприклад, після довгої прогулянки або гри, адже собака буде дуже схвильованим і емоційно висловлюватиме свою радість. Найкраще зустріч проводити без присутності новонародженого, оскільки собака, найімовірніше, буде активним і може стрибнути на господиню. Знайомство малюка слід проводити в тихій кімнаті, з якою у собаки мало асоціацій, а не в тому місці, де собака зазвичай спить або їсть.

Хваліть свого собаку

Асоціюйте присутність дитини з позитивними і приємними враженнями для вашого вихованця. Коли ваш улюбленець буде добре поводитися поруч із дитиною - обов'язково хваліть його і давайте смачні ласощі. Перші взаємодії мають проходити під контролем: дитина має перебувати на руках у дорослого, а собаці дозвольте обнюхувати дитину. Собака зазвичай проявить інтерес у перші секунди, а коли його цікавість буде задоволено, гострий інтерес до немовляти пропаде.

Коли собака відступить від малюка - похваліть його і почастуйте ласощами. Мінімізуйте стрес у собаки - продовжуйте виконувати звичайні повсякденні обов'язки, зберігайте розпорядок дня свого улюбленця і собака з готовністю прийме нове поповнення сім'ї. Домашні тварини дуже терпляче ставитимуться до ваших нових змін у житті, поки ви повністю адаптуєтесь до життя з новонародженим, тому не забувайте про них.

Гігієна

Деякі люди, які не мають своїх домашніх тварин, можуть спробувати переконати вас переселити вихованця через гігієну. Це помилкова думка. За умови регулярної обробки собак від глистів і бліх, а також регулярних щеплень від сказу та вірусних захворювань - собака не становить жодної небезпеки для малюка. Не залишайте брудні підгузки на підлозі, оскільки вони можуть викликати у собаки бажання справити нужду на це місце. Підгузки також можуть викликати апетит у деяких собак, тому необхідно, щоб будь-яке "відро для підгузків" мало герметичну кришку і регулярно спорожнялося. Не забувайте мити лапи собаці після прогулянок і обробляти приміщення засобами для дезінфекції. Використовуйте антибактеріальне мило для миття рук після годування, догляду, прибирання або ігор із собакою.

Спостереження

Не кладіть дитину на підлогу разом із собакою і ніколи не залишайте собаку без нагляду з дитиною, навіть на секунду. Це стосується всіх собак, навіть якщо він відмінно видресуваний. Використовуйте двері-ширми для дитячої кімнати - це дасть вам змогу усунути неконтрольований доступ собаки до неї, але водночас ви бачитимете й чутимете дитину.

Власникам домашніх тварин важливо зберігати пильність, коли їхня дитина почне самостійно повзати і ходити. Особливо важливо забезпечити собаці безпечне місце для відпочинку і сну, недоступне малюкові. Це дасть змогу уникнути ситуацій, коли дитина створює стресовий стан у собаки, постійно чіпляючись до нього, переслідуючи і заганяючи його в кут. Необхідно пояснювати і вчити дитину, що собака - не жива іграшка. Це жива істота, яка має свій характер, свої звички та вподобання, а також свою територію для відпочинку.

Як відреагує ваш вихованець?

Якщо ваш улюбленець уже раніше пережив появу новонародженого і добре з цією ситуацією впорався, то у вас і зараз не повинно виникнути особливих проблем. Однак якщо ваш собака вперше житиме з дитиною, ви маєте заздалегідь поставити собі такі запитання і знайти на них відповіді:

  • Які стосунки будуть у вас із вихованцем, коли з'явиться дитина?
  • Чи не захочете ви унеможливити доступ собаці до певних зон свого будинку після народження дитини?
  • Чи є у вашого улюбленця проблеми з поведінкою? Якщо так, то з появою дитини вони можуть посилитися. У цій ситуації рекомендуємо звернутися до кінолога для консультації та за необхідності навчання для проведення коригування поведінки.

Якщо ж вас влаштовує поточна поведінка вашого улюбленця, то ви можете дотримуватися загальних порад, наведених у нашій статті.

Дата публікації: 19.01.2024 16:31

нагору