Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Навчання цуценя. Гарчання та кусання

Зміст:

Вступ

Усі цуценята, досліджуючи навколишнє середовище, кусаються. Це важлива частина процесу їх розвитку. Вони використовують рот як один з органів чуття, подібно до нюху або смаку. Цуценята знайомляться з текстурою, температурою та твердістю про текстуру, температуру та твердість предметів, зокрема, через рот і прикусування.

Цуценята також навчаються правилам гри з іншими цуценятами та собаками, частково через кусання у грі. Вони вчаться не кусати своїх родичів надто сильно. Вони відпрацьовують деякі етапи полювання, кусаючись у грі. Гра – це важлива частина досвіду цуценя, якщо ми хочемо, щоб воно стало добре соціалізованим цуценям, здатним прийнятно взаємодіяти з іншими собаками. Кусання у грі відіграє важливу роль у навчанні молодих собак контролю рівня агресії.

Під час прорізування зубів щенята отримують полегшення, гризучи і кусаючи тверді предмети, так само, як це роблять людські діти. Прорізування зубів може бути хворобливим процесом, тому цуценятам завжди слід пропонувати відповідні іграшки для жування будь-який час.

Навчання цуценяти заборони на укус

Цуценята природно вчаться стримувати свої укуси, коли вони грають зі своїми товаришами по посліду. Більш дорослі собаки грають один з одним у кусалки, але рідко кусають один одного насправді. Важливо, щоб цуценята навчилися застосовувати навичку гальмування укусу з людьми, а також з іншими собаками.

 • Почніть з методу "ой". Коли цуценя кусає руку, видайте різкий, високий крик "ай", як це зробило б інше цуценя, якби йому було боляче від укусу. Якщо цуценя перестає кусатися, заохочуйте його. Якщо цуценя не припиняє, усуньте його і зробіть скривджений вигляд. 
 • Дуже важливо, щоб ви не посміхалися цуценяті і не сміялися з його гри в кусання або коли він роззявляє пащу на людей або одяг. Цуценя дуже добре сприймає вашу міміку, і якщо ви посміхаєтеся або смієтеся, щеня може подумати, що кусання людей – це; це саме те, що ви хочете від нього.
 • Якщо щеня знову сильно кусається або ще сильніше, ніж раніше, негайно залиште цуценя, відійдіть і не звертайте на нього уваги. Якщо потрібно, вийдіть із кімнати. 

Таким чином ви привчите цуценя до того, що не можна кусати ні шкіру, ні одяг людини.
Будьте послідовними у навчанні заборони на укуси. Цуценя/собака швидко навчиться, якщо ви будете послідовні і реагуватимете однаково щоразу, коли він роззявляє пащу чи кусає людину чи одяг.

Альтернативи кусання людей або одягу

 • Дайте щеняті щось інше, яке підходить для пащі та жування, наприклад, жувальну іграшку, мотузку або гумову іграшку. 
 • Навчіть цуценя не намагатися вступити в контакт з вашою рукою, граючи в перетягування з довгою мотузкою. Залиште іграшку лише для цієї гри. Якщо під час гри щеня спробує взяти вашу руку в рот, скажіть "ай", негайно припиніть гру і приберіть іграшку до певного часу.

Чого слід уникати

Не грайте в грубі ігри і не поводьтеся з собакою грубо, щоб заохочувати укуси за руки. для ігор.
Собака/цуценя має засвоїти правило, що не можна кусати за шкіру чи одяг людини — це боляче.

Запам'ятайте 

 • Всі цуценята роззявляють пащу і кусаються. 
 • Кусання під час гри — це нормально. 
 • Цуценята досліджують навколишнє середовище за допомогою пащі — це важлива частина розвитку почуттів у щенят.
 • Жування та кусання полегшують біль при прорізуванні зубів. 
 • Всі собаки здатні і можуть кусатися, у них чудові зуби та дуже сильні щелепи.
 • У міру дорослішання цуценята повинні навчитися контролювати силу своїх щелеп та зубів, щоб не виявляти недоречної поведінки з укусами по відношенню до людей або інших собак. 
 • Привчайте цуценя до відповідної поведінки з раннього віку — це найлегший час для навчання, поки нормальна, природна поведінка не перетворилася на проблему.
Дата публікації: 01.11.2023 12:50

нагору