Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Як вибрати собаку

Зміст:

 1. Вибір породи, що підходить для вашого способу життя
 2. Собаки для роботи
 3. Сучасні собаки
 4. Мисливські
 5. Гончі
 6. Пастуша група
 7. Тер'єри
 8. Іграшки
 9. Службові
 10. Утилітарні

Вибір породи, що підходить для вашого способу життя

При купівлі цуценя необхідно враховувати дві речі: 

 • Які гени мають цуценя і як вони вплинуть на його поведінку в майбутньому? 
 • Як ці гени поєднуються з характером та способом життя вашої родини?

Людина повністю взяла на себе відповідальність за те, яка собака розмножується з іншого, і тепер у нас є "дизайнерські" собаки, які підходять для будь-яких цілей. Хоча комусь це може здатися неприємним, такою є реальність сьогоднішньої ситуації з покупкою цуценят, і варто скористатися цим, щоб знайти генетичний набір, що найбільш підходить для вашої родини та способу життя.

Багато проблем з поведінкою виникають через те, що сім'ї купляють тварин з генетичною схильністю, яка не відповідає їхньому способу життя. У будь-якому випадку буде простіше, якщо ви оберете цуценя, яке легко впишеться в сім'ю і матиме генетичні особливості, які зроблять його гарним домашнім улюбленцем для вашої ситуації.

Собаки для роботи

Незабаром люди зрозуміли, що можна впливати на форму тіла та характеристики собак, обираючи яких особин схрещувати один з одним. Оскільки вони могли виконувати різні види робіт, допомагаючи людям виживати та процвітати, були виведені тварини різних форм та розмірів для виконання різних корисних дій. Наприклад, великі особини з густою шерстю були виведені для того, щоб допомагати рибалкам на Ньюфаундленді закидати сіті і витягувати рибу, елегантні собачки з плямистою шерстю- щоб бігати поряд з екіпажами багатіїв, а маленькі активні - щоб ловити та знищувати паразитів. Оскільки в різних частинах світу собак виводили для виконання подібних функцій, в результаті ми маємо безліч різних порід, деякі з яких були виведені для виконання схожих, але трохи відмінних один від одного завдань.

Окрім форми тіла, при селективному розведенні можуть бути обрані риси характеру. Так, наприклад, собаки, виведені для пасовища, не тільки фізично пристосовані до переслідування, але й мають сильне спадкове бажання переслідувати, яке потім може бути відточене до досконалості дресирувальником. Так само чотириногі помічники, виведені для охорони, не тільки великі і потужні, але й мають сильний характер і впевненість у собі, необхідну для відбиття загрози. 

Сучасні собаки

Незважаючи на те, що багато сучасних порід виводяться з метою отримання призів за фізичні дані на виставковому рингу, більшість з них зберегли риси темпераменту своїх предків. Тому дуже важливо вивчити характер порід, що цікавлять вас, і з'ясувати, для чого вони були виведені спочатку, щоб мати чітке уявлення про спадкові бажання, які ви можете придбати. Дивлячись на роботу, яку колись виконувала обрана Вами порода, постарайтеся подумати про те, які переваги ці сильні спадкові риси можуть принести у Ваше життя, а також проблеми, які вони можуть викликати. Чи буде прийнятно, якщо ваш гончак попрямує за оленем, якого ви побачите на прогулянці, і не повернеться додому кілька годин? Чи не страшно, якщо ваш ньюфаундленд регулярно пірнатиме у ставок у саду або фонтан у парку? Чи буде проблемою, якщо ваш голландський собака буде настільки хорошим сторожовим, що сусіди з іншої половини вашого будинку скаржитимуться? Або якщо ваша коллі ганятиметься за дітьми, які приходять у гості? Собак можна навчити не робити того чи іншого, але набагато простіше, якщо у них немає сильних негативних для вас рис характеру та бажань, з якими потрібно боротися насамперед. Дізнайтеся про риси темпераменту, які ви отримаєте, і запитайте себе, чи зможете ви запропонувати прийнятні альтернативи такій поведінці, щоб ваш вихованець був задоволеним.

Наприклад, Британський клуб собаківництва класифікує породи на 7 груп, залежно від того, для чого вони були виведені. Групи: мисливські, гончі, пастуші, тер'єри, домашні, утилітарні та службові. Нижче ми розповімо коротко про їх походження та особистісні якості. Якщо ви не впевнені, яку породу вибрати, рекомендуємо визначитись із групою собак, а потім спробувати звузити коло пошуку. 

Мисливські собаки 

Мисливські породи були виведені для того, щоб допомогти людям полювати, виловлюючи дичину, вказуючи на дичину, щоб її можна було підстрелити, та виймати тварин, яких підстрелили. Вони повинні працювати в тісному контакті з людьми, тому зазвичай товариські, готові догоджати і легко піддаються дресирування. У них часто м'який прикус, щоб не пошкодити здобуту дичину. Позитивною стороною є те, що вони з ентузіазмом грають у іграшки. Це робить їх веселішими, особливо для дітей, а також полегшує дресирування, оскільки дає можливість заохотити їх чимось ще. Зазвичай вони люблять тісний контакт із людиною, але можуть бути галасливими, якщо не отримують достатнього фізичного навантаження. Більшість мисливських собак мають достатню енергію і витривалість, щоб перебувати в русі цілий день, тому для них дуже важливі фізичні навантаження. Як правило, це дуже добре підходять для активної сім'ї, оскільки вони терпимі та грайливі з дітьми, якщо виховуються разом з ними.

Гончі 

Гончі були виведені для вистеження та полювання на дичину, коли мисливець йшов пішки, верхи на коні або наздоганяв пізніше, поки вона тримала тварину на відстані. Деякі гончі виведені для того, щоб збивати здобич, і багато з них можуть не ладнати з дрібними домашніми тваринами, якщо тільки не виросли з ними разом. Гончі часто мають глибокий, звучний голос, щоб дати мисливцеві зрозуміти, де він знаходиться, але зазвичай не гавкають без необхідності. В основному гончаки дуже доброзичливі, спокійні та поступливі. Вони не були виведені для тісної роботи з людиною, тому можуть бути незалежними та неслухняними. Вони насправді не зацікавлені в іграшках і їх важко дресирувати, вони схильні тікати, коли бачать щось цікаве, за чим можна погнатися. Більшість гончаків було виведено для життя в зграях, тому вони зазвичай товариські і дружні по відношенню до людей та інших родичів. Вони не заперечують проти тісного фізичного контакту, але із задоволенням спілкуються і з тими, хто віддає перевагу менше тактильних відчуттів. Зазвичай вони із задоволенням відпочивають удома, здаються лінивими, коли їм нема чим зайнятися, але їм необхідні тривалі енергійні прогулянки, щоб витратити свою величезну енергію та бажання бігати.

Пастуша група 

Пастушу групу можна умовно розділити на дві категорії: пси, виведені для загону отар овець або стад великої рогатої худоби, та тварини, виведені для життя з отарами овець та їх захисту та охорони.

Пастуші породи

Виведено для випасу одомашнених тварин. Вони зазвичай працелюбні і потребують великих фізичних навантажень для тіла та вправ для розуму. Пастуші породи – відмінні гравці в іграшки. Відмінний слух робить їх пильними та активними сторожовими собаками, але може призвести до шумової фобії, якщо їх не привчити до гучних звуків з дитинства. Пастуші породи зазвичай чутливі і швидко реагують на те, що відбувається, вони можуть бути нервовими, якщо їх не соціалізувати і не привчити до достатнього досвіду у віці цуценят. Як правило, вони дуже чуйно реагують на команди, коли їх освоять і легко піддаються дресируванню. Вони були виведені для тісної роботи з людиною і надають перевагу тісному та міцному зв'язку з власником, часто насолоджуючись тісним фізичним контактом з великою кількістю погладжувань і ласки. Деякі породи віддають перевагу сильному зв'язку з однією людиною, іноді на шкоду іншим членам сім'ї.

Охорона худоби

Деякі з великих та потужних порід цієї групи були виведені для життя зі стадами, щоб захищати їх. Вони можуть мати сильні охоронні інстинкти і потребують адекватної соціалізації для запобігання агресії. Вони, як правило, менш енергійні та активні, ніж пастуші породи.

Тер'єри

Виведені для лову та знищення тварин, які вважаються шкідниками або для спорту. Більшість з них були виведені для того, щоб "спускатися під землю", викопуючи тварин з їхнього лігва, і тому є вродженими землекопами. Зазвичай невеликого зросту, вони мають дуже сильні хижацькі інстинкти і можуть бути небезпечні поряд з дрібними домашніми тваринами, якщо вони не виросли разом з ними і не сприймають їх як членів своєї зграї. Більшість із них переслідують кішок і можуть завдати їм травм, якщо вони не виховувалися разом з ними. Тер'єри - це, як правило, завзяті, грубі гравці з жорстким прикусом, але з маленькою пащею. Вони часто мають сильний характер і жваву, збудливу натуру, яка може бути дуже харизматичною. Вони легко насторожуються і можуть бути хорошими сторожовими псами, хоча деяких власників їхня схильність до гавкоту може дратувати. Вони безглузді і запальні, схильні спочатку проявляти агресію, а потім думати, якщо їх щось засмучує. Агресія до інших родичів - загальна характеристика породи тер'єр. Вони також можуть бути впертими і не бажати підкорятися командам, якщо це їм не вигідно, але зазвичай вони лагідні та товариські.

Іграшки

Виведено для того, щоб бути компаньйонами. Зазвичай невеликого зросту, більшість із них стають відмінними домашніми улюбленцями, оскільки робочі якості у них здебільшого виведені. Тому вони зазвичай дуже поступливі, лагідні і люблять спілкування. Вони готові догодити, але можуть бути не такими швидкими у навчанні або чуйними, як робочі породи. Вони, як правило, дуже зацікавлені в тісному контакті зі своїми власниками та насолоджуються великою кількістю метушні та уваги. Це робить їх хорошим вибором для власників-початківців. Невеликий зріст робить їх ідеальними для власників, які не мають великого простору, але робить їх схильними до проблем зі здоров'ям, тому ретельно перевіряйте їх перед покупкою, щоб знизити ризик спадкових захворювань.

Службові собаки

Виведені для роботи, часто як охоронці або для полювання. Охоронні породи мають сильний характер і найкраще підходять власникам, які є сильними вродженими лідерами. Службові собаки часто мають потужний характер і сильні інстинкти, пов'язані з виконанням конкретної функції. Їм зазвичай потрібні великі фізичні навантаження, щоб вони не розслаблялися, хоча деякі гігантські породи дуже великі для великих фізичних навантажень за одне тренування.

Утилітарні

Суміш порід, які традиційно не відносять до інших груп, але часто можуть бути вписані в ту чи іншу з них. Ці породи були виведені для виконання різних робіт, тому необхідно розглядати кожну породу окремо, щоб з'ясувати, які риси характеру вони можуть мати.

Інформація про обрану породу

Після того, як ви визначилися з кількома породами, які вас цікавлять, наступним кроком буде дізнатися більше про них. Для цього можна пошукати інформацію в Інтернеті, розпитати людей, які володіють тваринами вибраної породи, а також відвідати виставки собак. На виставках ви зможете познайомитися із заводчиками, а також з людьми, які не лише виставляють своїх тварин, а й тримають її як домашнього улюбленця. Зазвичай люди охоче розповідають про свою породу та її особливості. Не зайвим буде поцікавитися недоліками породи та проблемами, з якими вони стикалися, а також дізнатися про всі переваги.

Не забувайте також про дворняг чи помісей. Як правило, вони мають змішані характеристики і можуть бути гарною альтернативою породистим собакам із їх сильними рисами характеру та спадковими захворюваннями.

Дата публікації: 23.11.2023 14:33

нагору