Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Як вибрати хорошого заводчика собак

Зміст

  1. Вступ
  2. Як розпізнати хорошого заводчика
  3. 12 ознак хорошого заводчика або як вибрати хороший розплідник
  4. Щенячі ферми

Вступ

На той час, коли цуценятам виповнюється 8 тижнів і вони готові вирушити до нових домівок, їхній розумовий розвиток сильно різниться залежно від того, як їх виховували. Це суттєво вплине на їхню подальшу поведінку. Цуценятам, яких утримують в ізольованому або безконтактному середовищі з обмеженим доступом до дорослих, дітей, інших тварин та інших ситуацій, буде дуже важко впоратися у звичайній жвавій сім'ї. Найімовірніше, вони відчуватимуть тривогу і страх, які згодом можуть перерости в агресію та інші проблеми з поведінкою.

Щоб уникнути цього, завжди вибирайте цуценя, яке виросло в сім'ї. Завжди наполягайте на тому, щоб побачити матір із цуценятами та перевірити її темперамент, місце й умови її утримання.
Уникайте купівлі цуценят, де мати відсутня, не довіряє людям, які перебувають поруч із цуценятами, або проявляє агресію. Переконайтеся, що цуценята добре соціалізовані з людьми, привчені до нових предметів, запахів, звуків і пам'яток.

Поцікавтеся, як були соціалізовані цуценята (див. статтю "Соціалізація цуценя: навіщо, коли і як зробити це зробити?", де описано, як це слід робити).

Як розпізнати хорошого заводчика

Хороші розплідники дбають про те, щоб вибрати хороших батьків, забезпечити належний догляд за здоров'ям матері та виводка, приділити час правильному вирощуванню виводку і докласти багато зусиль, щоб забезпечити добре адаптованих, здорових цуценят. Вони рідко продукують понад 2-3 виводки на рік, а іноді й того менше. Знайти його нелегко, але це безперечно варте зусиль. Для початку можна відвідати спеціалізовані собачі виставки і там поговорити з заводчиками та власниками про їхніх підопічних. Дізнайтеся про клуби собаківників і запитайте в тих, хто їх очолює, як знайти власника хорошого розплідника. Як правило, ці люди - справжні ентузіасти породи, і в них є багато корисних знань. Запитайте людей, у яких вже є хороші собаки обраної вами породи, звідки взялася вони в них, і поговоріть з їхнім заводчиком.
Власники розплідників розводять собак нечасто і не на замовлення. Вони зможуть сказати вам, коли планується наступний виводок, тож будьте готові почекати.
Власник хорошого розплідника — це людина, яка радить за певними критеріями. Будьте готові ставити запитання, і якщо ви не можете отримати задовільні відповіді, пошукайте іншого.

12 ознак хорошого заводчика або як вибрати хороший розплідник

  1. Дбає про здоров'я і темперамент цуценят, а не розводить їх тільки для отримання призів на виставковому рингу, або ще гірше - для максимального заробляння грошей.
  2. Максимально піклуватися про батьків малюка та інших дорослих собак. Зверніть увагу на їхній зовнішній вигляд, місця їхнього утримання, марку корму, іграшки
  3. Покаже вам матір із цуценятами, документи батьків
  4. Дозволяє цуценятам жити в будинку або має до нього постійний доступ
  5. Соціалізує цуценят з людьми та іншими тваринами  та привчає їх до речей, з якими вони зіткнуться, коли виростуть
  6. Добре знається на собаках, на питаннях щодо їхнього  утримання, дресування та годування. Може дати повну інформацію і поради по кожному з перерахованих пунктів
  7. Відкрито говорить про недоліки породи
  8. Бере участь у виставках, має призові місця. Призи  — це непряме підтвердження хороших генів, а також виставки дають змогу мати широке коло знайомств для підбору якісної пари для свого вихованця
  9. Не обіцяє вам призові місця на виставках і конкурсах, а також зоряного майбутнього вашому улюбленцю
  10. Турбується про майбутнє вихованців, про те, що відбуватиметься з цуценятами, яких їх заберуть, умовами, в яких буде він рости
  11. Цікавиться інформацією про майбутніх власників малюка, їхнє здоров'я (чи є в когось із сім'ї алергія на шерсть), про склад сім'ї (чи є діти, інші тварини)
  12. Не погоджується продати вам цуценя раніше мінімум 60 днів і без необхідних щеплень і документів. Може надати контакти власників ранніх виводків      

Щенячі ферми

Не купуйте цуценя за оголошенням у газеті або в зоомагазині. І в тому, і в іншому випадку можна потрапити на цуценячі ферми, де собак утримують у маленьких клітках, від них постійно отримують потомство, а цуценят часто забирають від матері занадто рано. У результаті вони часто виявляються фізично ослабленими, нездоровими та часто демонструють ненормальну поведінку, спричинену раннім стресом. За зовнішнім виглядом цуценяти неможливо визначити, що воно з такого місця, тому краще взагалі уникати таких точок продажу.

Продавці цуценят йдуть на багато що, щоб замаскувати свою торгівлю. Вони можуть домовитися про зустріч з вами на стоянці магазину або іншому громадському місці недалеко від вашого будинку. Або вони можуть доставити цуценя додому до колеги, щоб ви побачили цуценят там, а не в них на території. Уникайте місць, де під одним дахом утримуються цуценята різних порід. Цілком імовірно, що їх було привезено зі щенячих ферм, і в результаті у вас можуть виникнути проблеми.

 
Дата публікації: 24.11.2023 14:18

нагору