Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Будиночок для собаки у будинку. Як організувати особистий простір собаці в будинку

Зміст:

  1. Навіщо будиночок собаці?
  2. Який варіант будиночка для собаки вибрати?
  3. Будиночок - лежанка чи будиночок - печера
  4. Клітка та переноска для собак
  5. Якого розміру має бути будиночок?
  6. Як визначити місце для собаки в будинку
  7. Як привчити собаку до будиночка

Навіщо будиночок собаці?

Собака не завжди почувається затишно у загальному просторі.
Як і у людей, для собак важливо мати свою особисту зону комфорту, де вони можуть відпочити та відчути себе у безпеці. Ідеальним рішенням для створення такої зони є купівля будиночка або організація його на базі переноски чи клітки.

Називати його можна по-різному: будиночок, будка, будка, печера головне, щоб вашому улюбленцю в ньому було комфортно.
Купівля будинку для собаки має низку переваг. По-перше, він забезпечує усамітнення та захист. У закритому з усіх боків будиночку собака почувається комфортніше, особливо коли навколо багато шуму, людей або інших вихованців. У будиночку вона може відпочити від суєти, відновити свої сили і просто побути наодинці із собою.

У такому будиночку собака може спокійно пережити:

  • холодну пору року, коли будиночок допоможе зберігати тепло;
  • пологи та годування цуценят, оскільки в ньому буде затишне місце;
  • візити галасливих гостей, надмірна увага дітей, тоді будка стає місцем, де її не турбують;
  • прибирання та підготовку до переїзду, адже будка – це спокійне та затишне місце;
  • конфлікти з іншими вихованцями – будиночок стає місцем відпочинку та відновлення.

Який варіант будиночка для собаки вибрати?

Давайте розглянемо різні варіанти організації особистого простору улюбленця в будинку.

Будиночок - лежанка або будиночок - печера.

Це найпопулярніший варіант. Найчастіше випускаються для собак міні та малих порід, рідше для середніх. Для великих порід вибір, на жаль, мінімальний.
Вони вже мають здебільшого м'які та теплі місця для лежання. Будиночки для собак виробляються з гіпоалергенних матеріалів та мають стильний, елегантний дизайн. Вони представлені в різних колірних рішеннях і легкі у догляді — їх можна чистити вологою губкою або пилососити, а чохли прати в пральній машині на делікатному режимі.
В крайньому випадку можна використовувати коробку з-під техніки, дообладнавши її тими ж аксесуарами, що і переноску (читайте нижче).

 

Клітка та переноска для собак.

Переноски — це утилітарний варіант організації будинку – будки. Якщо чотирилапому часто доводиться їздити в авто, ночувати не вдома і проводити тривалий час поза ним (наприклад, поїздки на дачу, подорожі, виставки і т.п), то переноска оптимальний варіант "мобільного"; будинки для вашого вихованця, тому що будинок і «затишна печерка» завжди з ним.

Вибір її залежить від темпераменту та функціонального застосування. Вони можуть бути в формі сумки або боксу з пластику або тканини. Але тканинні не підходять для агресивних чи неспокійних собак, які люблять усе гризти.
Так само для «гризунів» можна використати клітки. Вони бувають різних розмірів, а оскільки вони складні, їх легко транспортувати.




Для перетворення їх у домашню оселю рекомендується помістити туди ортопедичний лежак, м'який матрас або коврик (взимку може бути теплим, а влітку охолоджуючим) Накрийте верх, спинку та боки клітки або переноски пледом, щоб створити затишок та відчуття "барлоги". Плед також допоможе уникнути протягів. Доповніть притулок відповідною іграшкою для жування.

Використання переноски та клітки

Важливо, щоб їх НЕ використовували для покарання або тривалого утримання собаки під замком у будинку. При правильному їх використанні вони є безпечним, надійним і відокремленими місцями для собаки. 

Якого розміру має бути будиночок?

Він повинен бути досить довгим, щоб вихованець міг розвернутися і витягнутися, і досить високим, щоб сидіти, не торкаючись верху (це також привабливі умови при виборі переносок). Якщо ви купуєте для цуценя, то для визначення необхідного розміру виміряйте дорослого собаку аналогічної породи. Якщо ви сумніваєтеся, краще, щоб будиночок був трохи більшим, ніж виявився занадто маленьким, і в ньому буде не комфортно.

Як визначити місце для собаки в будинку

При виборі місця для встановлення слід врахувати переваги самого собаки. В ідеалі він повинен перебувати в тому місці, яке вона любить найбільше, наприклад, біля вікна або поряд з улюбленим господарем. Це має бути «сімейний» простір, де пес може все бачити і не почуватися обділеним. 

Переконайтеся, що будка знаходиться далеко від прямих джерел тепла.
Додатково можна запропонувати собаці кілька матраців або лежаків як запасні місця для релаксації.

Як привчити собаку до будиночка

Покладіть у будку підстилку і заохочуйте собаку досліджувати її, кидаючи в неї смачні ласощі та улюблену іграшку.
Повторюйте цю процедуру протягом кількох днів, поки вона не почне із задоволенням входити і виходити з неї, воліючи відпочивати в ньому.

Якщо вам необхідно привчити собаку до транспортування в переносці, то це варто починати тільки після того, як вона звикла до неї і проводить у ній значний час, вважаючи її своїм лігвом. Коли ви досягнете цієї стадії, можна почати закривати двері в боксі на кілька хвилин за раз.

Якщо улюбленець залишається задоволеним і спокійним, можна поступово збільшувати тривалість перебування в закритій переносці в кожному наступному сеансі. Пам'ятайте, що на цьому етапі ви повинні залишатися в кімнаті.
Вперше, коли ви залишаєте собаку одну, переконайтеся, що вона добре почувалася на попередніх етапах тренувань, а потім залиште її в боксі з жувальною або безпечною іграшкою на кілька хвилин, поки вас немає в кімнаті.

Поступово збільшуйте час, на який можна залишати собаку, аж до трьох годин (це максимальний час, на який можна залишати її одну в закритій переносці).
Ваш собака повинен змиритися з тим, що ви іноді заходите в будку, але при цьому необхідно дати зрозуміти дітям (і дорослим), що будка — це лігво вашого собаки, а не ігровий простір.

Забезпечте вашого чотирилапого друга своїм куточком, подарувавши йому комфорт і спокій.

Дата публікації: 08.11.2023 09:59

нагору