Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Вагітна той-тер'єр: що вам потрібно знати, щоб дочекатися здорового потомства

Вагітність у собак маленьких порід - це, мабуть, один із тих небагатьох випадків, коли не варто покладатися на те, що "природа підкаже і вирішить, як краще". Якою б розумною та кмітливою не була ваша улюбленця, у цей період вона не в змозі сама подбати про себе та своє потомство. В силу особливостей породи, в силу свого маленького розміру, самі тій-тер'єра гостро потребують додаткового догляду та допомоги під час вагітності. І це перше правило, яке ви повинні засвоїти.

Якщо хочете отримати живе здорове потомство і зберегти здоров'я матусі, вам доведеться прожити ці 9 тижнів з нею.

Вагітність у собак маленьких порід

Отже, як протікає вагітність собаки?

Термін вагітності у цієї породи собак становить середньому 60-65 днів (9 тижнів). Звичайно, кожен собака індивідуальний, тому конкретних рекомендацій про раціон, режим дня, догляд бути не може. Але є кілька універсальних порад заводчиків і знавців породи, яких варто дотримуватися. Ми розбили їх по тижнях, щоб вам було простіше орієнтуватися і правильно доглядати вагітного собаку.

1 – 3 тиждень.

Відбувається закладка всіх органів та систем, кальцинування черепа, щелепи, хребта та кінцівок. І до кінця першого періоду зародки вже досягнуть розмірів волоського горіха. Але визначити вагітність собаки ще не можна.

У цей час ви практично не помітите змін у режимі, стані вихованки, її зовнішньому вигляді і т.д. Тож і собака не відчуває жодних незручностей, але й вам складно визначити – вагітна улюблениця чи ні.

Запасіться терпінням і зачекайте кілька тижнів.

Пам'ятайте! Саме в цей період - якщо Ваша красуня все-таки в положенні - закладаються всі органи та системи майбутніх цуценята, тому категорично НЕ МОЖНА:

  • проводити обробку від глистів та паразитів,
  • давати собаці лікарські препарати (виняток становлять випадки, коли вони необхідні для майбутньої матусі і не завдадуть шкоди потомству. Визначити це може ветеринар),
  • контактувати із хворими тваринами.

З тієї ж причини необхідно додати до раціону вагітного собаки вітаміни A, D, E, а також кальцій і фосфор. Вони забезпечать повноцінний розвиток цуценят, а також гарне самопочуття майбутньої матусі.

Це перший і головний пункт зі списку must do на найближчі два місяці.

Якщо вагітність припала на теплу пору року, цілком достатньо ввести в раціон (при натуральному способі годування) вітаміносодержащіе продукти:

  • яйце, печінка, риб'ячий жир (забезпечить організм вітаміном А);
  • сонячні ванни і ті ж яєчні жовтки дадуть вітамін Д;
  • рослинна олія та злаки містять вітамін Е.

але якщо «цікаве становище» припадає на період із пізньої осені до ранньої весни, варто давати собаці спеціальні вітаміни. Ми можемо порекомендувати вітамінки

той тер'єр

Розрахунок дозування і вітамінів, і мінералів (кальцію, фосфору) краще довірити ветеринару.

4-6 тиждень.

У ці дні продовжується активне формування органів, цуценята починають набирати вагу, формуються первинні статеві ознаки. Діти активно ростуть. До кінця 6-го тижня вони досягають 8-10 см у довжину і вже покриваються шерстю.

Саме зараз потрібно звернутися до ветеринара, зробити УЗД, яке визначить чи вагітна собака, точний термін вагітності, передбачувану дату пологів, кількість цуценят тощо. Зараз починає округлятися животик собаки, малюки ростуть і на цьому терміні досягають 7 см завдовжки.

ВАЖЛИВО!

Утримайтеся від бажання самостійно промацати живіт вагітної! Це досить небезпечне заняття, яке може нашкодити малечі.

Як і будь-яка інша майбутня матуся, ваша точка потребує зараз правильного режиму, частих прогулянок на свіжому повітрі, спокійній обстановці.

Вагітна той-тер'єр

Як допомогти вагітному собаці в цей час?

У холодну пору року подбайте про теплий одяг для малюка, вибрати підходящу можна тут .

А в спекотне літо вам не обійтися без охолодної підстилки , вона суттєво полегшить становище тварини.

Можливо, у цей період характер вагітної собаки зміниться, вона стане більш нервовою, обережною. Побалуйте її подарунками - новими іграшками . Турбота та увага – найкраще, що ви можете зробити для неї зараз.

Пам'ятайте, чого НЕ МОЖНА зараз робити, так це розгодовувати собаку, балувати «смаком». Пам'ятайте, що зайва вага сильно заважатиме і без того стрімко росте вагітному собаці і на останніх тижнях, і під час пологів.

Активне зростання цуценят вимагає чимало енергії від матусі, але не йдіть на поводу у «вічно голодної» вихованки!

Раціон у ці тижні варто змінити, але не кількісно, а якісно: загалом обсяг їжі можна збільшити лише на третину, при цьому зменшуйте кількість вуглеводів, додавайте молочні продукти, овочі та фрукти, вітаміносодержащіе продукти. Можна переводити собаку на спеціальний корм для вагітних собак. Наприклад,

 

7-8 тиждень.

Вагітна той-тер'єриха на цьому терміні виглядає трохи смішно: кругла кулька-живот на довгих тонких ніжках. Малюки ростуть, матуся сповільнюється. Варто скоротити прогулянки, бо собака швидко втомлюється. Ще б пак, носити такий цінний вантаж!

До речі, цей вантаж тисне на сечовий міхур, тому собачка частіше звичайного ходить у туалет. Саме час придбати багаторазову всмоктуючу пелюшку , якщо у вас її ще немає.

Потреби у їжі знову змінюються. Заберіть із раціону все, що може викликати запори. Не забувайте про вітаміни.

На восьмому тижні малюки починають ворушитися, і це легко спостерігати, навіть не турбуючи маму.

Якщо ви ще не облаштували затишне містечко для пологів, настав час про це задуматися. Вагітний собака і сам натякатиме вам про це: шкребти лапками підлогу, ховатися під ліжком, тягати туди іграшки, рушники. Одним словом, вити гніздечко. Допоможіть їй у цьому. Виберіть м'які теплі підстилки, закриті будиночки майбутнього сімейства.

Прогулянки так само потрібні, але вже не такі часті та тривалі – зовсім скоро пологи, майбутній матусі важко. Особливо слідкуйте за тим, щоб вагітний собака не стрибав, не вступав у бійки з іншими собаками, не переживав сильних стресів. Це може спричинити передчасні пологи.

Якщо улюблене місце собаки на дивані чи ліжку, і ви бачите, що він продовжує звідти стрибати, ідеальним рішенням буде спеціальний трап.

 

9 тиждень

Малюсенькі товці вже готові з'явитися на світ. Вони повністю вкриті шерсткою, зубки на місці, вічка та вушка закриті, в довжину досягають від 12 до 16 см, залежно від розмірів матусі.

Сама ж вона останніми днями перед пологами трохи нервує, облаштовує свій будиночок, якщо не зробила цього раніше, ховається від сторонніх.

У вас зараз два завдання:

  • стежити за станом собаки та
  • самим підготуватися до пологів.

Звичайно, в ідеалі поява на світ цуценят має проходити під наглядом ветеринара. Але якщо такої можливості немає, і на випадок незапланованих ситуацій, ви повинні знати алгоритм дії допомоги собаці (тут можна зробити активне посилання з переходом на наступну статтю-нотатку з таким алгоритмом).

Дата публікації: 15.01.2020 20:40

нагору