Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Стріппінг та тримінг

Тримінг

Слово Тріммінг походить від англійського дієслова to trim, тобто обробляти або прикрашати, упорядковувати щось.

Триммінг - це операція, що виконується пальцями, або, інакше кажучи, пальцеве вищипування. Це дорога ручна робота, на яку йде багато часу. Стосовно шерстного покриву собаки тримінг означає дії, які дозволяють уявити собаку у найкращому вигляді, створити потрібну зачіску.

Триммінг необхідний тільки жорстокошерстим породам собак, які не линяють самі по собі (наприклад, таксам, фокстер'єрам, ердельтер'єрам, грифонам та іншим). Триммінг, як і стрижка, також проводиться не лише в естетичних, а й у гігієнічних цілях, оскільки своєчасне проведення цієї процедури безпосередньо впливає на правильну жорсткість та густоту волосяного покриву собаки.

Вищипування шерсті обов'язкова умова для того, щоб можна було вивести собаку на виставковий ринг. Ці ручні операції забезпечують збереження природної текстури шерсті, в той час як машинна стрижка призводить до того, що шерсть втрачає колір та текстуру.

Триммінг застосовується для собак жорсткошерстних порід, таких як, ердельтер'єр, бордер тер'єр, різеншнауцер, жесткошерстний фокстер'єр, ірландський тер'єр, цвергшнауцер, міттель, вельш тер'єр, австралійський тер'єр, керн тер'єр, шот.

Стрипінг для собак

Стрипінг для собак - це спосіб механічної зміни шерстного покриву у собаки, так би мовити штучна линяння, кінцевим результатом якої стає оновлення у собаки волосяного покриву.
Який метод слід застосовувати в кожному конкретному випадку, залежить від різних факторів: від стану шерсті собаки, від того, скільки часу залишилося до виставки і т.д.

Найчастіше ця процедура проводиться під час линяння. У цей час активно починає змінюватися шерсть і багато тварин самі не здатні впоратися з цим. Регулярне вичісування зайвої шерсті в цей час може виявитися дуже корисним, але робити це потрібно щодня і дуже ретельно.

Яким собакам потрібний стрипінг

В результаті стрипінгу волосяний покрив собаки оновлюється. Якщо говорити про жорсткошерстих собак, то їм стрипінг необхідний. У жесткошерстних тер'єрів підшерстя щільне і коротке, але ніжне. А остове волосся, що покриває підшерстя - дротоподібне. Багато таких собак стрипінгують. Природна линяння у них утруднена, шерсті у квартирі від таких собак майже немає. Але все ж таки шерсть відмирає, і видаляти її потрібно. Ця шерсть спотворює форму собаки, не захищає її від намокання та не очищається.

Що буде, якщо не робити стрипінг?

Якщо тер'єр розчесаний і добре доглянутий, він здатний викликати захоплення в оточуючих. Але звичайного вичісування щіткою підтримки відмінного вигляду мало. Потрібно регулярно вищипувати ( стриппінгувати ) собаку, видаляючи остевий волосся і підшерстя.

Остове волосся жесткошерстих собак має форму булави, що витончується до основи. Якщо таке волосся висмикнути, на його місці виросте жорстке і пружне нове волосся. А якщо зрізати, то зростання волосся розпочнеться з нижньої, тонкої частини. Шерсть собаки буде надмірно м'якою, швидко вицвітатиме і старітиме. Те, як виглядає собака, цілком залежить від стрипінгу. Стрижуть лише невелику ділянку в промежині.

Послідовність дій при стрипінгу

Вам знадобиться стійкий міцний стіл. Поверхня його має бути покрита кількома матеріалом, щоб лапи собаки не ковзали. Також потрібно пристосування, до якого собаку можна пристебнути за нашийник, щоб вона стояла нерухомо.

Перед процедурою собаку потрібно розчесати гребенем та щіткою, щоб видалити відмерлу шерсть. У гребеня повинні бути міцні зуби, що не гнуться. Якщо на морді та лапах шерсть сплуталася, її треба розібрати. Після цього можна видаляти шерсть пучок за пучком. Прядки шерсті притискають великим пальцем до леза ножа для стрипінгу. Цей ніж із дрібними зазубринами та закругленими кінцями не відрізає шерсть, а допомагає її зачепити та утримати.

Рухи при стрипінгу спокійні, але впевнені та різкі. Розташування ножа - перпендикулярно шерсті. Ривок спрямований по ходу зростання шерсті, а не проти нього. Важливо: лівою рукою притримуйте шкіру вище за місце захоплення. Собаці буде легше переносити щипку, якщо ви захоплюватимете шерсть рівномірно і потроху.

Не намагайтеся вищипати якусь ділянку відразу до кінця, намагайтеся поступово знімати шерсть по всьому тілу. Коли процедура стрипінгу буде завершена, вичешіть собаку, щоб видалити підшерсток, що залишився. Потім можна прибрати пучки довгого волосся.

Це корисно знати

У шерстного покриву жорсткошерстих тер'єрів є термін дозрівання. Якщо вищипати шерсть передчасно, можна пошкодити шкіру тварини на шиї, боках та інших ділянках тіла. Перед вищипуванням краще не купати собаку, краще це зробити після процедури. У такому випадку миття дасть знезаражуючий та зміцнюючий ефект. Перед стрипінгом потрібно знати, який результат ви хочете отримати. А для цього ви повинні бути знайомі з особливостями породи та бездоганно виконувати стрипінг.

Дата публікації: 15.01.2020 20:41

нагору