Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Припиніть війну! Як примирити двох дорослих котів

Однак, якщо ви готові поборотися за мир у сім'ї, у нас є кілька порад.
Для початку розберемося, чому ж це так складно – припинити війну між двома незнайомцями.
Головна причина у генетиці.

Коти за своєю природою хижаки, нехай і одомашнені сотні років тому. Але поклик крові, природні інстинкти вони втратили століття життя під людським дахом. Тому, як і всі хижаки, відчайдушно захищатимуть свою територію від чужинців, така їхня природа.
І навіть наймиліший, лагідний і доброзичливий вихованець в один момент може перетворитися на войовничого дикуна, почувши на своїй території несподіваного гостя.
Іноді бурхливим протестом кішки реагують навіть на сторонніх людей у будинку, зауважували? Хтось із ваших гостей може не сподобатися вихованцю і тоді чекай на шипіння, дряпання і навіть “подарунків” у тапки. У найкращому разі кіт надовго сховається десь під шафою чи за диваном, висловлюючи так мовчазний протест.
Що вже казати про появу в будинку інших котів! Навіть маленьке кошеня дорослий домашній кіт сприймає як ворога, який зазіхнув на його територію, миску, улюбленого господаря.
Ну, і не забуватимемо про особливості характеру наших хвостатих друзів. Кішки дуже ревно ставляться до господарів, найчастіше їм складно змиритися з думкою, що він – господар – може любити когось ще.

Розуміючи причини ворожнечі, вам буде легше допомогти котам налагодити дружбу.

Чого можна чекати від "старого", коли ви приведете в будинок нового вихованця, і як на це реагувати?
"Старожил" обов'язково відстоюватиме свою територію. Причому це стосується і котів, і кішок. А головне в території – це, звичайно, миска з їжею. Тому миску для новенького краще поставити окремо, навіть у іншій кімнаті. Так у старожила не буде враження, що новенький посягає на його їжу. В ідеалі можна вибрати навіть мисочку та напувалку зовсім іншої моделі.

Окремим має бути і лоток. Це теж важливий "пунктик" котів! У лотку першого кота/кішки краще залишати трохи брудного наповнювача . Це дасть знак новому, що це місце зайняте, що в будинку є господар і треба брати це до уваги. Може спочатку це викличе певні незручності, але не варто переживати - пізніше, коли коти подружаться, вони можуть ділити і один туалет, не варто хвилюватися з цього приводу. Але разом з новим котом у ваш будинок має "приїхати" і новий котячий туалет .

Як бути з лежанками, спальними місцями, ковдрами?

Різні спальні місця. У жодному разі не віддавайте новачкові підстилку, гамак, подушку першого кота. Не давайте навіть полежати.
Тварини набагато чутливіші до запахів, а для котів запахи - взагалі спосіб спілкування. Тому запах чужого кота дратуватиме, нервуватиме "старожила". І такий стрес завжди шукатиме вихід…
Купуйте або виділіть для новенького окрему подушку , лежак чи гамак . Це убереже тварин від боротьби за місце.
Якщо є можливість, то в перші дні краще розвести тварин по різних кімнатах. Новачку знадобиться час звикнути до нових умов. Старожил потихеньку звикатиме до нових рухів у будинку.
Якщо такої можливості немає, постарайтеся не залишати вихованців наодинці в одній кімнаті надовго. Повернувшись, ризикуєте виявити сліди воєнних дій.

Чи будуть коти битися?

Так, скоріш за все. Особливо, якщо це самці.
Але важливо розуміти, що невеликі сутички на початку знайомства потрібні тваринам. Вони визначають ієрархічну позицію кожного їх. І господарям у такому разі важливо зберегти, по-перше, нейтралітет, по-друге, баланс між важкими воєнними діями та суперечкою. Дайте можливість тваринам з'ясувати стосунки (звісно, не доводячи справу до кровопролитних боїв). Визначивши ролі, коти, напевно, заспокояться.

Що ж робити господарям, поки тварини з'ясовують стосунки?

Отже, якщо ви взяли в будинок, де вже є кіт, новенького, будьте готові...

витримати незвичну для свого кота поведінку:

  • він може почати активно мітити територію,
  • ігнорувати лоток,
  • дряпати все поспіль,
  • стати агресивним, кусатися.

витримати поведінку новенького:

  • він і так опинився в незвичній обстановці,
  • швидше за все після складної ситуації у житті (адже найчастіше дорослі коти потрапляють у нові сім'ї або з вулиці, або тому, що їх покинули). А тут ще й конкурент!

Що ж робити?

Розмовляйте із тваринами. "Стару" пояснюйте, що відбувається і чому в будинку чужинець. Частіше говоріть і показуйте йому свою любов, адже вона не стала менше з появою нового вихованця. Новому теж потрібні заспокійливі розмови. Адже вони всі розуміють ... Дружні коти
Змішуйте запахи. Потріть іграшкою або підстилкою нового кота житла "старенького". Розкладайте іграшки котів по будинку, давайте їм так знайомитися.
Не лайте. Жодного з вихованців за прояв агресії, страху, за "шкодництво" тощо. Тільки ваше терпіння та наполегливість допоможуть їм пережити цей стрес і потоваришувати.
Боріться зі стресом. У цей період можна використовувати спеціальні засоби для зниження стресу, наприклад, Ceva FELIWAY FRIENDS феромон для котів,
Цей засіб розроблено спеціально для зняття стресу та корекції поведінки у кішок при груповому змісті. Ефективність його доведена клінічно (проведено 5 досліджень): понад 11 мільйонів власників кішок задоволені результатами застосування Фелівею.
Цей феромон - справжня паличка-рятувала для тих, хто зіткнувся з котячими війнами:

  • знижує конфлікти та усуває напруженість між котами при груповому змісті
  • можна використовувати додатково при корекції поведінки
  • можна використовувати при появі нових тварин у будинку, коли один кіт рне приймає іншого і навіть при відмові кішки від кошенят
  • не чинить седативної дії на людей та інших тварин, може застосовуватися разом з іншими лікувальними засобами
  • забезпечує площу дії 50-70 м2
  • не має протипоказань
  • легкий у використанні.

Увага. Це найцінніше, що ми можемо дати нашим улюбленцям. Не забирайте свій час у першої кішки/кота на користь новенького. Нехай ваші ритуали та звички залишаться незмінними, незважаючи ні на що. Пам'ятайте, що саме ваша поведінка дає (або не дає) привід для ревнощів.⠀

Час. Найскладніший, найважливіший ресурс. Наберіться терпіння, якщо ваш кіт-старожил не приймає новачка. "Війна" може тривати довго, але часто за кілька тижнів тварини звикають і перестають змагатися.

І нехай Ваші улюбленці будуть здорові та дружні.

Дата публікації: 16.04.2021 10:02

нагору