Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Чому собака їсть кал - як її відучити?

Собака їсть кал - у вашого вихованця проблеми?

Це називається копрофагія – заковтування тваринами фекалій - своїх або чужих.
Дослідження показують, що до 23% собак можуть їсти кал, причому 16%, а це практично кожна шоста, регулярно порушують правила. Фу!

Копрофагія також може збільшити ризик передачі патогенів (деякі з яких можуть бути зоонозними тобто це бактерії, віруси або паразити, а також нетрадиційні збудники хвороб, можуть передаватися людям при прямому контакті або через їжу, воду або загальне навколишнє середовище) і призводити до сильної інтоксикації тварини.
В кінцевому рахунку, така поведінка неприємно багатьом власникам, а у важких випадках може навіть стати для них приводом задуматися про відмову від вихованця або евтаназії.

Звичка поїдання собакою калу зі зрозумілих причин неприємна, і позбутися від неї може бути непросто!

Чому собаки їдять кал?!

Є багато причин, чому собаки можуть насолоджуватися цим чудовим (!) заняття. Їх можна розділити на три категорії:

 • Нормальна поведінка (наприклад, для годуючих сук або дуже молодих цуценят)
 • Ненормальна поведінка (поведінкова проблема)
 • Симптом основного захворювання

У деяких випадках це може бути нормальною поведінкою або вторинним по відношенню до захворювання тобто пов'язано з основною медичною проблемою. Тому ми рекомендуємо звернутися за консультацією до ветеринара, щоб встановити, чи є які-небудь медичні причини для такої поведінки.
Якщо вони були виключені, то ймовірно, копрофагія є поведінкової проблемою, що є в переважній більшості випадків причиною даного явища.

Поїдання калу може бути реакцією на хронічний стрес у собак, викликаний такими проблемами, як:

 • занепокоєння про розлуку
 • нудьга
 • дискомфорт в місці постійного проживання (немає свого місця де собака відчуває себе захищено і спокійно), наявність зовнішніх подразників
 • неправильне виховання (наприклад коли під час привчання до туалету використовувалися методи покарання)

Поговоріть зі своїм ветеринаром, який зможе допомогти вам вирішити конкретні поведінкові проблеми. У деяких випадках для вирішення проблеми може знадобитися направлення до фахівця з поведінки.

Як позбутися від цієї брудної звички?

Рекомендується звернутися за консультацією до ветеринара, щоб встановити, чи є які-небудь медичні причини для такої поведінки.
Для копрофагії, яка вважається поведінковою, ви можете реалізувати кілька стратегій:

 • Використовуйте модифікатор смаку фекалій, щоб порушити шаблон поведінки (препарати розроблені як для цуценят, так і для дорослих собак). Наприклад входить до складу препаратів, які покликані відучити собаку їсти кал, входить гострий (кайенский) перець в якому міститься капсоицин - допомагаючий викликати огиду до запаху і смаку екскрементів.
 • Не покарайте свою собаку, якщо вона їсть фекалії — це може посилити проблему!
  Підвищена увага (покарання) може розглядатися як нагорода або "гра" для них, ненавмисно посилюючи копрофагію через поведінку. По-друге, це може спонукати вашого вихованця в майбутньому швидше споживати фекалії в спробі "приховати докази". Найкраще, що ви можете зробити, це зберігати спокій, не піднімати шуму і продовжувати працювати над перенаправленням і заміною реакцій на чужий кал.
 • Уникайте спокуси - важко відмовитися від чогось, якщо є постійні нагадування, тому стежте за тим, щоб в місцях прогулянок не було фекалій або ваша собака була на короткому повідку під час прогулянок.
  Так само зверніть увагу на поведінку собаки при збиранні какашок. Собака не повинна сприймати цей процес як "гру", так як це спонукає собак-копрофагів ковтати їх.
  Переконайтеся що в будинку всі тварини привчені до туалету, і по можливості обмежте доступ собаки наприклад до котячого лотка.
 • Навчання поведінці - для усунення поведінкової моделі в довгостроковій перспективі. Ознайомтеся з нашими покроковими інструкціями щодо загальних порад, привчання до туалету, нагадуванням і підказкам "Фу".
 • Усуньте будь-які основні поведінкові проблеми - копрофагія може бути частиною більш широкої поведінкової проблеми, зверніться за кваліфікованою консультацією і розгляньте і розгляньте можливість застосування підтримуючих нутрицевтиків*.

* нутрицевтики - це біологічно активні добавки, рослинні екстракти, вітаміни, щоб собака не їла кал та інші мінерали для підтримки і зміцнення здоров'я.
Їх основним завданням є заповнення в організмі відсутніх мікроелементів, вітамінів та інших корисних речовин. Головна їхня перевага полягає в безпечному впливі на організм.

Навчання поведінці.

Оскільки неможливо нескінченно уникати присутності фекалій, важливо працювати над поведінковим навчанням, яке включає в себе навчання перенаправлення та заміни реакції вашої собаки.

 • Перенаправлення включає в себе відволікання вашої собаки від фекалій, наприклад, за допомогою відкликання або команд "Фу", "Кинь" та інші.
 • Заміна реакції передбачає навчання вашої собаки альтернативній поведінці при виявленні фекалій (наприклад, повернення до будинку, до власника або коли вона просто сідає біля знахідки) і грунтується на навчанні перенаправленню поведінки.

 

Від копрофагії, як і від будь-якої звички, не можна позбутися за один день, на її усунення може піти кілька тижнів або навіть місяців.

Важливо пам'ятати, що нехай до успіху лежить через три правила: ХВАЛА, ТЕРПІННЯ та ТРЕНУВАННЯ!

Дата публікації: 23.09.2022 15:43

нагору