Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека
собаки
кішки
вет аптека

Як впливає COVID 19 на ожиріння у собак та котів

За період дії карантину та інших обмежуючих заходів, пов'язаних з COVID 19, намітилася тенденція у збільшенні проблем, пов'язаних із утриманням домашніх тварин – крім занепокоєння про розлуку додалася проблема виявлення зайвої ваги у кішок та собак.

Це підтверджує звіт, заснований на даних електронної системи ветеринарних записів мережі вет клінік Banfield Pet Hospital (одного з найбільших у США). Широкий аналіз даних за більш тривалий період дає невтішний результат: діагностування надмірної ваги та ожиріння у кішок та собак мало масштаби епідемії задовго до пандемії. Аналізуючи медичні записи мільйонів домашніх тварин, які щорічно спостерігалися у клініках, за останнє десятиліття було встановлено збільшення на 108% собак, у яких діагностовано надмірну вагу або ожиріння, підскочивши з 16% у 2011 році до 34% у 2020 році. Збільшення у кішок було ще більше: 114%, підскочивши з 18% у 2011 році до 38% у 2020 році. Але на пандемію ці дані значно збільшилися.

Ожиріння у собак та котів – це більше, ніж просто зайві кілограми

Ще одне дослідження Центру харчування домашніх тварин WALTHAM та Університету Ліверпуля показало значну зміну тривалості життя між собаками з нормальною та з надмірною вагою. Собаки з надмірною вагою мали коротшу тривалість життя у всіх досліджених породах. Різниця варіювалася між породами та коливалася від п'яти місяців до двох років.

Влияние лишнего веса у собак на продолжительность жизни 

Мал.1 Вплив надмірної ваги у собак на тривалість життя.

Ми знаємо, що крім скорочення тривалості життя собаки та кішки, у яких діагностована надмірна вага або ожиріння, з більшою ймовірністю страждають від інших серйозних захворювань:

  • У собак з надмірною вагою майже у 4 рази, а у кішок з надмірною вагою майже у 7 разів частіше діагностувалися дерматологічні проблеми, такі як шкірні інфекції, які могли бути результатом того, що тваринам із надмірною вагою було важче підтримувати себе в чистоті через зайвих кілограмів.
  • У собак із надмірною вагою майже у 4 рази, а у кішок із надмірною вагою у 5 разів частіше діагностували такі стани, як діабет або гіпотиреоз.
  • У собак із надмірною вагою у 3 рази частіше діагностували ортопедичні захворювання або проблеми з рухливістю, пов'язані з травмами кісток та суглобів.
  • Згідно зі звітом Banfield 2021 Veterinary Emerging Topics (VET), понад 150 000 собак щорічно діагностують остеоартрит - хронічне прогресуюче захворювання суглобів, викликане запаленням і пошкодженням тканин суглобів, при цьому вага є ключовим фактором.
  • У собак із надмірною вагою у 2 рази, а у кішок із надмірною вагою майже в 4 рази частіше діагностувалися респіраторні захворювання, такі як астма та хронічний бронхіт.
  • У кішок з надмірною вагою у 4 рази частіше діагностували такі захворювання сечовивідних шляхів, як сечове каміння.

Межі зайвої ваги - як краще розуміти їх власникам домашніх тварин

Так само викликає тривогу той факт, що, за оцінками, тільки один із п'яти власників домашніх тварин завжди вимірює, скільки їжі вони дають своєму вихованцю, а четверо з п'яти (87%) завжди або часто просто оцінюють кількість їжі, яке, на їхню думку необхідно їх вихованцю в кожній порції.

Оскільки проблема надмірної ваги та ожиріння тільки зростає, ми хотіли б, щоб наші клієнти більш уважно ставилися до контролю ваги своїх вихованців, не проводячи знак рівності між своєю любов'ю до них та обсягом харчування. Для багатьох власників їжа, особливо смачні недоїдки зі столу та ласі шматочки, - це спосіб проявити любов до своїх вихованців, що найчастіше веде до проблем із вагою.

Немає однозначної відповіді на питання, чому кількість домашніх тварин із надмірною вагою продовжує зростати, і існує безліч факторів, які можуть вплинути на вагу тварини. Щоб краще зрозуміти основні перешкоди на шляху до успішного управління вагою свого улюбленця в домашніх умовах, Banfield опитала 1000 власників по всій території США. Хоча 88% опитаних погодилися, що сьогодні тварин із надмірною вагою набагато більше, ніж десять років тому, 1 із 10 не погодився з цим твердженням, наголосивши на необхідності додаткової поінформованості власників домашніх тварин.

З тих, хто має домашніх тварин з надмірною вагою або ожирінням, 93% заявили, що зіткнулися з перешкодами у підтримці здорової ваги своєї кішки або собаки, основними причинами яких є:

  • 46% - Поступаються, коли домашні тварини просять їжу або частування
  • 30% - Не знають методів для схуднення
  • 29% - Проблеми з фізичними вправами свого вихованця через проблеми зі здоров'ям або рухливістю та нестачі часу для вправ (26%)
  • 23% - Не приділяють належної уваги раціону свого вихованця

Попри те, що більшість власників (95%) кажуть, що вони переймаються пов'язаними з ними ризиками для здоров'я, пов'язаними із зайвими кілограмами у їхніх вихованців, 41% заявили, що відклали візит до ветеринара, щоб не говорити про вагу свого вихованця. На щастя, навіть невеликі коригування можуть мати довгострокові переваги, і ветеринари можуть запропонувати варіанти, щоб ці зміни здавались менш лячними та керованими.

Нижче наведено кілька порад від ветеринарів Banfield, які власники можуть спробувати включити до свого порядку дня.

  1. Насамперед важливо регулярно відвідувати свого ветеринара, який може стежити за прогресом і коригувати план схуднення.  Так само як і у людей, управління вагою вихованця унікальне для кожного вихованця.
  2. Замість того, щоб бігати із собакою по 5 км на день, почніть із прогулянок на кілька додаткових кварталів.
  3. Доповніть різними варіантами занять у приміщенні, якими ви можете зайнятися зі своїм вихованцем, щоб зайняти його як фізично, так і розумово, наприклад, пограти в хованки з улюбленою іграшкою або навчити його нового трюку.
  4. Інтерактивні годівниці та ігри, що змушують собак чи кішок трохи попрацювати над їжею, також можуть підвищити їхню активність.Також існують автоматичні годівниці для котів та собак, які чітко дозуватимуть добове споживання їжі.
  5. Скоротіть кількість людської їжі, яка може призвести до набору зайвих кілограмів у домашніх тварин і обмежте ласощі до 10 відсотків від денної норми калорій тварини.
  6. Не знаєте, чим годувати вихованця? Жодна формула чи кількість не є ідеальним для всіх домашніх тварин, тому важливо проконсультуватися з вашим ветеринаром, який може порадити найкращу дієту та корм для задоволення потреб вашого вихованця. Бажано, якщо ветеринар запропонує кілька варіантів кормів різних виробників. Останні, передові дієтичні корми (ветеринарні дієти) містять певні суміші волокон і точні формули, які допомагають підтримувати почуття ситості у вихованця і, отже, знижують ймовірність жебракування для успішнішої програми зниження ваги.
  7. Дієта для схуднення для домашніх тварин заснована на трьох основних принципах: зменшення кількості калорій, що споживаються, управління почуттям голоду під час дієти і адаптація кількості необхідних поживних речовин для балансу всієї формули. Це допомагає забезпечити вихованцю правильне збалансоване харчування, почуття ситості та ситості, а також значно знижує рівень енергії, що виділяється. Просте годування меншою кількістю звичайної їжі не є ефективним способом полегшення втрати ваги. У деяких випадках це може бути навіть небезпечним для вихованця, оскільки це призведе до того, що вихованець не отримає необхідних поживних речовин.

Цією статтею ми хотіли б надихнути власників домашніх тварин на здорові звички з самого початку та озброїти власників домашніх тварин знаннями та широким вибором варіантів харчування, необхідними для розв'язання проблем з вагою до і після їх виникнення.

 
Дата публікації: 13.01.2022 15:47

нагору